A já pořád kdo to tluče
Originální název: A já pořád kdo to tluče
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Druhé město - 2012
ISBN: 978-80-7227-329-4

Druhé město (2012) 978-80-7227-329-4 177
Petrov (2005) 80-7227-219-5 175

Jurodivý, groteskně napínavý příběh jedné vraždy a osudového propojení muže a ženy, utopených v pochybnostech samoty, se mohl odehrát kdekoliv. Prostředí divadla však otevírá jedinečný prostor pro hlubší vášně i hysterie, v němž navíc jednoho dne spadne opona definitivně. Energickým účinkujícím, pasivním čumilům i zákulisním manipulátorům.
Alternace za naše životy neexistují. Nehrajeme v divadle jednoho herce. Minulost a úzkosti nesvlečeme jako kostým. I ta sebemenší životní "role" má být odehrána svědomitě. Hostující režisér Buch to tuší, spisovatelka a dramatička Birgit to ví. A kdo ví, bývá umlčen.
Zralá prvotina v sobě skrývá košaté podobenství: potemnělý obraz lidského rodu, kde ďábelský kruh nelze přetnout. (Založil/a: skjaninka)

Peetuliska
  26. 2. 2014, 15:13
Kniha je rozdělena do kapitol Leden, Únor, Březen, Duben, Květen. Je to příběh staršího muže Petra Bucha, režiséra, který se rozhodl zrežírovat divadelní hru Birgit Stadtherrové, která je duševně labilní a tajnůstkářská osoba, okolím ale uznávaná spisovatelka. Setká se zde otec s dcerou, která vznikla při otcově afektu, kdy znásilnil svou známou kvůli jedné větě. Ta věta také bude různé pojítko.

Kniha se mi líbila, narážky na komunismus i dnešní vládu a svět.
Morloth
  13. 7. 2010, 22:32
Velké a milé překvapení. podobenství o současné společnosti skrz hru ve hře. Velmi zajímavý je i doslov Michala Jareše, slavného autora tvarácké Zlé ovce, kde píše o loutkovosti hlavních postav.