Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pilot Štuky

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pilot Štuky

Podtitul: Válečný deník
Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Elka Press - 2013
ISBN: 978-80-87057-15-5
Počet stránek: 216
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Elka Press (2013) 978-80-87057-15-5 216 Překlad: H. Schwarzbach, Jiří Ohlídal

Válečný deník nejvýše vyznamenaného německého vojáka druhé světové války. S 56 dokumentárními fotografiemi z autorova soukromého archivu.

„Rudel byl za druhé světové války jedním z nejstatečnějších a nejúspěšnějších vojáků. Přestože mu museli amputovat nohu, plnil svoji vojenskou povinnost až do trpkého konce. Proto bychom mu měli vyslovit uznání, i když těžko můžeme dnes jeho politické omyly akceptovat. K nějakému honu na čarodějnice naprosto není důvod.“ Friedrich Zimmermann (Založil/a: Barabura)

(více)  
Hans-Ulrich Rudel Hans-Ulrich Rudel
*02.07.1916 - †18.12.1982

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

JHfr3ak
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 2. 2015, 23:13
Výborná kniha, kterou doporučuji všem fanouškům válečných témat. Sledujeme v ní příběh pilota střemhlavého bombardéru Hanse-Urlicha Rudela od jeho počátků, kdy se neúspěšně snažil stát pilotem "štuky" až mu později štěstí podalo pomocnou ruku a on se do svého vysněného stroje dostal kde zůstal až do konce války, ozdoben všemi v té době existujícími vyznamenáními.
Vůbec jde o netypický pohled z "druhé strany" kde vidíme odhodlaného vojáka, který je za svoji vlast odhodlán bojovat až dokonce. Velmi čtivý materiál jak v době kdy vidíme to úžasné nadšení pro věc, které se od jistého okamžiku změní v trpkou chuť pořážky. Dokonce se dočkáme i několika návštěv samotného Vůdce (a každá stojí za to) kde je možnost trochu nahlédnout jak se jeho chování měnilo v průběhu války.
Jediné co mne možná trochu zklamalo, je jen letmo popsaná strategie a technika střemhlavého bombardování, ale to už je opravdu drobnost, která mě nepřinutí snížit hodnocení.