Mirek & spol.

Mirek & spol. Originální název: Mirek & spol.

BB art - 2003
ISBN: 80-7341-074-5

BB art (2003) 80-7341-074-5 266
Albatros (1990)

Po Bohouškovi a Alešovi je teď v cyklu Boříkových lapálií řada na Mirkovi, dalším členu Boříkovy party.
Ten se dokonce kvůli tomu, aby pronikl do podsvětí holešovického přístavu a získal přízeň recidivisty Malého Lojzíka, nechá ostříhat dohola a předstírá, že je na útěku z pasťáku. Pátrá se totiž po pokladu a Boříkova parta vymyslí plán, jak právě podsvětí do pátrání zapojit. Ale záhady kolem holešovického přístavu a tajemného sklepa se stále zamotávají. Rodiče pochopitelně nesmějí o ničem vědět a kluci získávají dva důležité spojence, detektivy ve výslužbě, Huga a Kvída Lorence, čili slavnou firmu HUKLOR. A jak jejich dobrodružství v holešovickém přístavu dopadne, to už se nechte překvapit. (Založil/a: vandrak)

Vojtěch Steklač Vojtěch Steklač
*21.10.1945

vikingh
  14. 11. 2011, 18:11
Steklače jsem objevil jako cca desetiletý. Nejprve jsem četl Žlutého Roberta a pak Pekelnou třídu. Knihy mě bavily, ale nepropadl jsem jim a tak jsem se k dalším nedostal, respektive, věděl o nich ale nevyyhledával je.
Ve třiceti jsem si z nostalgie koupil právě Mirka a spol....a bylo vymalováno. Následovala dílka Aleš a spol.,Pekelná třída a teď si právě užívám Bohouška a spol. Všechny knihy z této řady jsou výtečné (mírné výhrady mám vůči Čenda a spol.), ale tato prostě byla pro mě tou opravdu první, startovací. Navíc má jako asi jediná ucelený dějový příběh a je dost napínavá. Skvělé čtení nejen pro děti.