Zavraždění JFK

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2301-7

Ikar (2013) 978-80-249-2301-7 360

Byl to šok, když došlo v Dallasu k atentátu na prezidenta J. F. Kennedyho. Policie za podezřelého označila bývalého ostřelovače námořní pěchoty L. H. Oswalda. Ten se ovšem nepřiznal a krátce po zatčení byl zavražděn. Kniha přináší překvapující souvislosti. Zjistěte, proč Oswald emigroval do SSSR, co stálo za rozpadem přátelství Kennedyho a Sinatry či proč mezi jeho nepřátele patřil i ředitel CIA. Všechny tyto okolnosti mohly vést k tragickému konci oblíbeného prezidenta.
Ukázka z textu Ve 12.24 dorazí prezidentská limuzína na roh Hlavní ulice, kde míjí zvláštního agenta Jamese Hostyho. Ten spokojený, že na vlastní oči spatřil Kennedyho, udělá čelem vzad a zajde do Alamo Grillu na oběd. Ve 12.28 vjíždí kolona do poněkud sešlé staré části města. Agenty tajné služby ohromí, jaké přivítání lidé prezidentovi uchystali: všude jsou jásající a tleskající davy. V prezidentské limuzíně přestane Nellie Connallyová na pár vteřin mávat, ohlédne se přes rameno a usměje se na Johna Kennedyho. „Rozhodně nemůžete říct, že by vás Dallas neměl rád, pane prezidente,“ prohodí laškovně. Kdyby přesně v tento okamžik JFK vzhlédl k šestému podlaží Texaského knižního skladu, spatřil by hlaveň pušky vyčnívající z otevřeného okna a mířící přímo na jeho hlavu. Jenže Kennedy se nahoru nepodíval. Ani agenti tajné služby. Je 12.30. Nadešel čas, aby zvláštní agent Bill Greer za volantem SS-100-X bravurně vybral 120stupňovou zatáčku z Houstonské ulice... (Založil/a: Laponka)

Martin Dugard Martin Dugard

Bill O´Reilly Bill O´Reilly

Morsie
  27. 11. 2013, 18:11
Tak tahle knížka mi udělala velikou radost! Nejen že obsahuje mnoho nových poznatků, je ale taky skvěle napsaná. Ještě nikdy jsem nečetla literaturu faktu, která by byla psaná jako příběh. Je to velice příjemné osvěžení, které by uvítal nejeden student!