Ohnivý anděl

Ohnivý anděl

Podtitul: Jaké hrůzy se děly za zdmi ústavu pro postižené, který lehl popelem?

Originální název: Horfðu á mig
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Metafora - 2013
ISBN: 978-80-7359-393-3

Metafora (2013) 978-80-7359-393-3 372

Detektivní thriller charakterizovaný slovy „žhavé smrtící plameny, ledově chladné lži“ je mrazivý i podmanivý jako sám Island, kde talentovaná autorka žije.
Advokátka Tóra Gudmundsdóttir má toho nejděsivějšího klienta své kariéry. O její služby se zajímá duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu. Nežádá však osvobození pro sebe. Přeje si propuštění Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro nemocné. Brzy nato začne Tóra dostávat prazvláštní esemesky a kdekdo jako by najednou měl co skrývat. Pitva ochrnuté neslyšící dívky pak přinese úděsné odhalení…
Tóra si náhle připadá jako ve zlém snu. Vždyť, kde jinde než v nočních můrách píší neviditelné ruce na zamrzlé sklo divné znaky a kde se mrtvé au-pair dožadují, že budou dál hlídat své malé svěřence? (Založil/a: Laponka)

Nikolka001
  10. 6. 2014, 19:49
Čtivý příběh, který je tak trochu komplikovaný, je v něm spoustu postav, ale závěr překvapí a je nepředvídatelný. Očekávala jsem více, ale i tak jsem si čtení užila. :)
Marselle
  24. 4. 2016, 9:24
Ohnivý anděl je již několikátou knihou, kterou jsem od autorky četla, a opět musím říci že jsem z ní měla radost. Pomalý rozjezd mi dal dostatek času poznat všechny postavy tohoto hrůzného, možná chvílemi až tajemného příběhu. S každou další přečtenou stránkou jsem byly blíž a blíž celému rozuzlení. Čtení to nebylo veselé, ale dokonale jsem byla vtažena do celého děje. Prostě chytne a nepustí, a tak to mám ráda.
mitulka
  18. 12. 2013, 22:30
Mám přečteno už několik severských detektivek, takže mám srovnání a můžu říct, že tahle je zatím asi druhá nejlepší, co jsem četla. Je tam tajemno, při kterém mi běhá mráz po zádech a samozřejmě i neúnavné vyšetřování. A navíc je mi Tóra hodně sympatická.