Bosá královna

Bosá královna

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0945-0

Argo (2013) 978-80-257-0945-0 398

Falconesův román nás zavádí do 18. století, doby plné předsudků a nesnášenlivosti. Kdo jiný by mohl být jeho hrdiny než představitelé dvou opovrhovaných ras: černoška, propuštěná otrokyně, a cikánka rebelka, a navíc ženy. V příběhu přátelství, vášně a pomsty putujeme ze Sevilly do Madridu, z ruchu cikánské Triany na nejznámější madridské divadelní scény; pašování tabáku, pronásledování cikánů a zrození hrdosti, svobody a lidské odvahy… (Založil/a: Laponka)

Ildefonso Falcones Ildefonso Falcones
*??.??.1959

achilles
  11. 3. 2014, 19:16
Historicky zajímavá kniha, která popisuje převážně životy dvou žen- krásné cikánky Milagros a černošky Caridad. Život obou je velké trápení, ač se zpočátku zdá, že je na tom cikánka lépe. Je zajímavé, zejména z českého pohledu, číst knihu o cikánech z jiných končin světa, i když oni jsou doma asi všude, a všude jsou stejní a všude neoblíbení. Občas jsem musel obdivovat chování a hlavně přirozenost starého cikána Melchora. Určitě stojí za pozornost a pochopení cikánů.