Bohoušek & spol.

Bohoušek & spol. Originální název: Bohoušek & spol.

XYZ - 2009
ISBN: 80-7341-024-9

XYZ (2009) 80-7341-024-9 214
BB art (2003)
Albatros (1981)

Dobrodružství čtyř kluků z Holešovic, kteří se rozhodnou unést jejich úhlavního nepříte, "třídního génia", Bohouška.
Bořík, Mirek, Čenda a Aleš je parta kluků, kteří spolu prožívají spoustu krásných dětských dobrodružství. Jejich hlavním nepřítelem je, kromě všech dospělých, spolužák Bohoušek. Bohoušek všechno zná a ví, má samé jedničky a všichni dospělí jim ho dávají za příklad. Když se kluci dozví, že ve sběru papíru opět zvítězil Bohoušek, rozhodnou se něco proti tomu podniknout. Vymyslí si plán na útěk, ve kterém je Bohoušek jejich rukojmím. Akce nedopadne zrovna nejlépe, i když jak pro koho. (Založil/a: vandrak)

Vojtěch Steklač Vojtěch Steklač
*21.10.1945

honzik10
  5. 1. 2013, 17:08
Taková nic-moc knížka. Nevím proč, ale kniha se mi moc nelíbila, i když příběh byl dobrý, takže možná i trošičku podprůměr.
vikingh
  2. 9. 2013, 8:57
Porovnám - li to s ostatními klasickými příběhy Boříka, tak spolu s Čendou a spol. je tento zatím nejslabší. Zdá se, jakoby formát uceleného příběhu dělal autorovi trochu potíže. Do svých ostatních knížek dokázal vnést spoustu nápadů, čerstvosti a srandy, tady mi to chybí. Pořádně Boříkovské jsou první a pak až poslední dvě kapitoly, ve kterých je hlavním tahounem právě Bohoušek. Závěr s policií, jakkoli byl asi nevyhnutelný, mi do tohoto typu knihy nesedí, bere se moc vážně.
Samozřejmě jde stále o nadprůměr v dětské literatuře, je jen škoda, že autor rezignoval na drobné příběhy a postřehy, na to, co mu jde nejlépe, zřejmě ve snaze nenarušit celistvost příběhu. Tentokrát však šlápl trochu vedle.