Pán na České řece

Pán na České řece

Podtitul: Kniha prvá

Poprvé vydáno celosvětově: 1946

Kniha obsahuje 1. a 2. díl.

Román vypráví příběh jednoho z prvních a největších českých emigrantů, kteří našli svou novou vlast v USA. Augustin Heřman (asi 1621 Mšeno – 1686 Bohemia Manor v Marylandu) již jako dítě emigroval se svými evangelickými rodiči do Holandska. Od 12 let pracoval ve službách Západoindické společnosti nejprve na lodích, později jako vyjednávač kupoval od Indiánů pozemky v okolí dnešní Filadelfie. Kniha popisuje jeho osudy od r. 1647 - 1660, kdy se usazuje v Novém Amsterodamu jako obchodník a později i jako diplomat. Je prvním českým korzárem. (Založil/a: yvona)

Jaroslav Koudelka Jaroslav Koudelka
*25.04.1891

yvona
  22. 11. 2013, 21:19
Augustin Heřman byl majitelem korzárské lodi La Grace. V r. 2008 začala díky českým nadšencům stavba její repliky, na vodu byla spuštěna v r. 2010. Hodně dílů se vyrábelo ve Valašském Meziříčí, kde bydlím. Více podrobností najdete na http://cs.wikipedia.org/wiki/La_Grace .