Z Vodňan do Jeruzaléma ve šlépějích svatého Pavla

Z Vodňan do Jeruzaléma ve šlépějích svatého Pavla
Originální název: Z Vodňan do Jeruzaléma ve šlépějích svatého Pavla

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-905124-3-6

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-905124-3-6 136 Nakladatelstvi MAKEdetail, 2. rozšířené vydání

O popeleční středě roku 2010 se tehdy šestadvacetiletý student politologie Pavel Janšta vydal na cestu z rodných Vodňan, aby na Velikonoce došel do Jeruzaléma. Neměl v úmyslu trhat rekordy, ale objevit šlépěje svého patrona, svatého Pavla, a taky stopy Víry, Naděje a Lásky - ctností, o kterých tento světec kdysi psal. \"Říkal jsem si, že bych šel do Jeruzaléma. Že bych se po cestě ptal lidí, co pro ně ta Víra, ta Naděje a ta Láska znamenají. Psal bych o tom příbuzným, přátelům a známým domů, a tak bychom třeba i my znovu zjistili, co znamenají pro nás.\" Kniha Z Vodňan do Jeruzaléma obsahuje tři e-mailové zdravice z cesty Pavla Janšty (istanbulskou, damašskou a telavivskou) a obrazovou přílohu s šedesáti portréty lidí, které potkal. Dále představuje korespondenční lístky, na které tito lidé psali a malovali a které pak autor knihy rozesílal domů. Poznámky po straně hlavního textu pomáhají k provázání souvislostí: budete-li číst o cestě do Efezu, odkáže vás poznámka k reprodukci stopovací cedule. Narazíte-li na Fátimu a Sameh, rovnou si nalistujete jejich portréty a korespondenční lístky, na něž zachytily svá pojetí Víry, Naděje a Lásky. Zcela netradiční cestopis vyzdvihuje citlivá grafická a redakční prace studia MAKE*detail. (Založil/a: addelka)