Originální název: A Thousand Country Roads

ISBN: 978-80-249-2967-5

Euromedia Group (2016) 978-80-249-2967-5 160
Ikar (2008) 978-80-249-1138-0 160
Ikar (2003) 80-249-0234-6 160

Pokračování filmového a knižního bestselleru Madisonské mosty Od chvíle, kdy ukončili svůj vášnivý vztah, který trval pouhých pár dní a nocí, uplynulo šestnáct let. Fotograf Robert Kincaid pokračoval v dobrodružných cestách a Francesca Johnsonová zůstala s manželem a dětmi. Stále však tajně doufala, že svého dávného milence znovu spatří. Robert se jednoho dne skutečně rozhodne vrátit na místo, kde ztratil své štěstí - do Madison County. V omšelé dodávce a s věrným psem Poutníkem se vydává na iowský venkov, kde kdysi potkal osudovou lásku. Nečekané okolnosti ho však donutí vzpomenout i na léta dřívější, na dobu po válce, kdy užíval život plnými doušky a chtěl všechno a hned. (Založil/a: skjaninka)

niknikita
  2. 2. 2016, 13:46
S Madisonskými mosty nebudu srovnávat, protože oba příběhy jsou úzce provázané a můj čtenářský zážitek byl i tentokrát skvělý.Myslím si, že Robert James Waller čerpal z osobní zkušenosti, ale může to být jenom moje domněnka. Každopádně se mi moc líbí vypravěčský styl autora.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:41
O dost slabší než první díl, hlavně proto, že se tady autor nemá moc o co opřít. Ano, věnuje se ztracenému synovi, ale hodně mi tam chyběla Francesca, nějaké kapitoly tam pro ní byli, ale bylo jich málo.