Originální název: Baťa v kostce

Kniha Zlín - 2014
ISBN: 978-80-7473-170-9

Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-170-9 143 nové rozšířené vydání
Kniha Zlín (2013) 978-80-7473-126-6 120

Knížka Baťa v kostce nabízí čtenáři stručný, avšak ucelený a přehledný pohled na důležité momenty působení Tomáše Bati a jeho světové firmy. Odpovídá také na některé otázky týkající se jeho nástupců a novějších osudů podniku. O Baťovi se často mluví a píše, a přece to podstatné často uniká. Za monolitem pevné osobnosti se zbytečně ztrácejí lidské osudy Tomáše Bati, prožitky, které ho formovaly. Mnozí jsou dnes překvapeni jeho všestranností, která vtiskla pečeť československému podnikání, architektuře, školství či zdravotnictví, a také veřejné správě města Zlína či země Moravskoslezské. Kniha chce připomenout leccos z toho, co se kolem Bati a jeho impéria odehrálo. Tak, aby to podstatné nebylo zapomenuto. (Založil/a: Kůstka)

Pihtipudas
  24. 2. 2014, 16:55
Super, líbilo se mi moc, přesně to, co jsem od knížky čekala. Stručné (ve smyslu vynechání omáčky kolem), zároveň komplexní, zajímavé - pro nás Zlíňáky spousta věcí opakovačka, ale taky si člověk všechno nepamatuje. Doporučila bych všem, komu fenomén Baťa něco říká, nebo se o něm něco chce dozvědět.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 9:57
Z publikace Baťa v kostce se dozvíte mnoho o tom, jaký člověk byl Tomáš Baťa a jak vlastně začínal s podnikáním. Budete doslova žasnout nad tím, co všechno za několik let tento člověk dokázal. Můžete si přečíst i několik pikantností z jeho života, zjistíte plno věcí o Baťově rodině, o kterých se až tak běžně nemluví. Publikace je vhodná jak pro absolutní neználky, tak pro ty, kteří jsou Bati znalí. Osobně mě tahle publikace nalákala k tomu, abych se o Baťu začala více zajímat a nejspíš brzy sáhnu po nějaké obsáhlejší knize o jeho životě.