Smutek nás pozůstalých

Smutek nás pozůstalých Originální název: The Walking Dead, Vol.9: Here We Remain
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Crew - 2013
ISBN: 978-80-7449-205-1

Crew (2013) 978-80-7449-205-1 136

V minulém díle jsme se dozvěděli, že nikdo není v bezpečí. Ztráty byly šokující a smrt si nevybírala - kosila všechny, kdo jí přišli pod ruku.
Rickovi a Carlovi nezbývá než sebrat se, pokračovat a nenechat se zlomit chmurnou vyhlídkou, že své zesnulé přátele a příbuzné mohou kdykoliv následovat.
Rick a Carl... zkoušejí žít dál. (Založil/a: Kůstka)

Honzissis
  16. 12. 2015, 11:03
Obsahuje spoiler spoiler !PŘEDEM UPOZORŇUJI, ŽE KOMENTÁŘ JE O VYTYČENÍ PŘÍBĚHU, TAKŽE NEDOPORUČUJI ČÍST TOMU, KDO NEMÁ KOMIKS NAČTENÝ, NEBO SE NECHCE DOZVĚDĚT PŘÍBĚHOVOU LINII PŘEDEM!

V tomto pokračování začínáme pohledem na scénu, kde Michonne prochází kolem pozůstatku po bitvě ve věznici. Poté se již přesouváme k hlavním postavám tohoto dílu, a to jsou Rick s Carlem. Cesta je dovede až do malého městečka kde se ubytují v "relativně" bezpečném domě. Rick má těžký problém, neboť se mu zanítí rána na břiše. Zachrání ho pouze štěstí a to v podobě antibiotik, které nalézá v již zmíněném domě, ale po určitou dobu není ničeho schopen. Odpovědnost padá na malého Carla, ten je zachrání od útoku tří mrtvých požíračů! V Carlovi nastává dilema, a to jest, jestli potřebuje ještě otce, že už je téměř dospělý a že je již připraven se o sebe postarat. Pak mu však vše dochází a zvítězí strach o otce. Rick se po čase dostává zase do formy a jednoho dne uslyší z onoho domu zvonící telefon. Několik scén nám ukazuje jak rozmlouvá s neurčitou ženou a vysvitne zde naděje na lepší zítřky, života s další skupinou lidí. Problémem ale je, funkční telefon? Poté nám je předložena pravda, kde Rick rozmlouvá se svou mrtvou manželkou... Po této situaci se vydají dále na cestu a to vyhledat Hershelovu farmu a zjistit v jakém stavu se nachází. Po cestě je nalezne i Michonne a zachrání Carla od jisté záhuby. Společně se dostávají na onu farmu kde se setkávají se starými známými! Rick objeví Michonne hovořící si pro sebe a zjistí, že mají oba podobný problém, který se rozhodnou nešířit dál. Brzy po příjezdu na farmu přijíždí i tří členná skupina, která by ráda doplnila zásoby a strávila noc v klidu. V čele voják Abraham, ve skupině je i vědec, který prý ví co stojí za mrtvou nákazou a kvůli tomu míří do Washingtonu. Po menším hašteření mezi skupinami a dalším útokem hladových chodců se "Rickova" skupina rozhodne vyrazit s nimi. Loučíme se scénou kde Rick předává informace Carlovi, aby dával pozor na nové členy, že v ně nevkládá plnou důvěru. No po prožitých zážitcích se není čemu divit!

Takže máme za sebou další parádní jízdu, kterou nám předkládají páni Kirkman a Adlard. Kresba zase luxusní, hlavně vystižení emocí a podání akčních scén. Tento díl řadím mezi mé oblíbené a dávám plných 5 hvězd.
KillHurt
  5. 12. 2016, 17:09
Po velkém útoku Guvernéra se série vrací ke komornějšímu stylu vyprávění. Postav ubylo a děj se zaměřil jen na ty hlavní. Líbí se mi, že autoři hned neprozrazují osud všech postav. Jen lehce naznačí a pak o nich dlouho nic nevíme.