Sto let

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Doplněk - 2013
ISBN: 978-80-7239-301-5

Doplněk (2013) 978-80-7239-301-5 416

Autorka líčí ve svém historickém románu příběhy tří generací žen, jejich nelehký život, poznamenaný nenaplněnou láskou, složitými rodinnými vztahy i břemenem mateřského instinktu. Osudy hlavních hrdinek, pro něž čerpá inspiraci v důvěrně známém prostředí severního Norska, jsou přiznaně autobiografické — od autorčiny prababičky po matku. Oněch sto let představuje období mezi roky 1842 a 1942, kdy se narodí dcera… (Založil/a: chrispe)

Herbjørg Wassmo Herbjørg Wassmo
*06.12.1942

teite
  16. 1. 2016, 11:25
Tahle kniha se mi hodně líbila. Zanechala spoustu nedořečeného, ráda bych se o některých osudech dověděla víc, ale i tak ve mně zanechala dojem. Mám s autorkou problém, nebo je to možná problém s překladateli do češtiny, pro neznalost jazyka originálu nemohu posoudit - zatímco popisné části jsou strhující, skvěle vystihují atmosféru a vtahují do děje, dialogy, které by to možná měly dělat spíš, mi připadají plytké, šroubované, mnohdy i zbytečné. Proto ubírám jednu hvězdu.