Originální název: Vejce s ozvěnou

Epocha - 2007
ISBN: 80-87027-52-3

Epocha (2007) 80-87027-52-3 195
Ivo Železný (1991)

Země se po ničivé globální katastrofě vrátila do barbarských časů. Na nekonečných pláních a v divokých pralesích se střetávají kmeny divochů v nikdy nekončícím zápase o přežití. Mladíci klanu Stipů naleznou při jedné výpravě podzemní centrum, pozůstatek předapokalyptické civilizace. A jeden z nich, Eb Yrad, dostane do opatrování zvláštní vejce, které má moc změnit celý svět. Nastává dramatický boj o budoucnost naší planety. (Založil/a: skjaninka)

Josef Pecinovský Josef Pecinovský
*05.05.1946

LadysR2
  2. 2. 2013, 16:31
Četl jsem před lety a tak jediný, co si pamatuju je, že Země je po katastrofě uvržena zpět do civilizačního pravěku a v tom čase mladíci z kmene Stipů najdou zachovalou základnu. V ní spí v hibernaci pár. Muž a žena. Po probuzení předají Ebovi vejce, jakousi interaktivní databanku, která všem ovlivní život
Ciba
  22. 12. 2014, 11:01
Celkem příjemná postapokalyptická jednohubka, kde se potkávají otrhaní barbaři s moderní technologií. Tento střet odlišných kultur s sebou přináší několik hezkých momentů a autorovi nechybí jistá nápaditost. Nicméně tempo knihy je občas velmi pomalé a také hlavní postavy nepatří k nejlepším. Celkově bych ji zařadil do škatulky: Nezatíží, neublíží. Pokud vás ale opravdu zajímá, co všechno dokáže jedno vejce v rukou barbarského náčelníka, můžete si tohoto mrňouse s chutí přečíst.