Žítkovské čarování

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Computer Press - 2013
ISBN: 978-80-264-0284-8

Computer Press (2013) 978-80-264-0284-8 258

Vydejte se spolu s námi po stopách lidové magie v Bílých Karpatech, nahlédněte do skutečného života žítkovských bohyň, žen, které uměly pomáhat a poskytovat rady tam, kde člověk pro svoji omezenou zkušenost nevěděl, jak dál. Nahlédněte do dnes již zaniklého fenoménu, jehož kořeny sahají do pradávné minulosti. (Založil/a: s-reader)

Rames
  15. 10. 2014, 14:17
Jiří Jilík sesbíral fakta i pověsti o bohyních, popsal léčebné procedury které tyto ženy používaly, dokonce nám prozradil i zaklínací formule, takže nám nic nebrání si přičarovat "malžena" či "malženku" ! Škoda že taková podrobná studie bere iluze a tajemno , které tyto kouzelné ženy předávaly po staletí z matky na dceru.
laile
  2. 9. 2015, 20:33
Kniha se četla úplně sama. Pribehy bohyni byly zajimave. Urcite bych chtela Zitkovou navstivit. A bohyne Irma byla uzasna zena. Znam ji jiz z romanu Zitkovske bohyne od Tuckove a Jilik mi pomohl dokreslit obraz techto zen a zivota jaky zily. Pro me prvni kniha tohoto druhu (literatura faktu). Tim, ze vse bylo tak skutecne (uzasne jsou dobove fotografie), tak to dokazalo vykouzlit tajemnou atmosferu techto mist. Pri zmince o smrti bohyne Irmy jsem byla opravdu dojata. Teto cetby opravdu nelituji.