Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Originální název: The Wit and Wisdom of Tyrion Lannister
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-1009-8

Argo (2013) 978-80-257-1009-8 160

Mudrosloví urozeného pána Tyriona Lannistera jsou dokonalým dárkem pro všechny, kteří podlehli mánii seriálu HBO Hra o trůny. Pochopitelně stejně dobrým dárkem bude i pro fanoušky celé ságy Píseň ledu a ohně G. R. R. Martina, ze které seriál čerpá. Kniha obsahuje přesně to, co slibuje její název – moudra trpaslíka Tyriona z Lannisterů, nejmladšího znetvořeného syna lorda Tywina Lannistera z Casterlyovy skály. Co mu příroda odepřela na vzhledu, vynahradila mu na inteligenci, díky čemuž se z něj stal jeden z nejpopulárnějších hráčů o trůny. Jeho seriálová i knižní postava má po celém světě miliony fanoušků, čehož důkazem je tato sbírka jeho neotřelých myšlenek a názorů. (Založil/a: Rosie5)

janeicka
  1. 12. 2014, 12:50
"Trpaslíci jsou šprým bohů; lidé si vytvářejí eunuchy."

Souhlasím s ostatními komentáři, taková milá jednohubka pro všechny fanoušky Písně ledu a ohně. Některé Tyrionovy výroky, i když jsou mnohdy naprosto vytržené z kontextu, stojí určitě za zamyšlení.
Gustik5
  5. 6. 2014, 17:42
Přijde na to... Některé citáty jsou perfektní, jiné jsou díky vytržení z kontextu a jinému překladateli spíše úsměvné, nebo až dokonce trošku hloupé. Někde by zkrátka neškodilo napsat, při jaké příležitosti to či ono "mudrosloví" padlo, ne jen moudra rozdělit do tématických kategorií. Ale i přesto se jedná o příjemný, hezky ilustrovaný doplněk k sáze, který by v knihovně fanouška Tyriona a Hry o trůny neměl chybět. :)
Esther Darnett
  6. 12. 2013, 21:54
Výborně doplnění nejen ke knihám, ale i k seriálu. Jelikož vyšla před Vánocemi, je to ideální dárek pro milovníky Martina - na mě osobně už čeká v Santově pytli.
Desmond
  11. 3. 2014, 10:13
Jde o takový bonbónek pro fanoušky Písně ledu a ohně, ať už v knižním nebo seriálovém zpracování. Je zajímavé, že vytržené z kontextu mají Tyrionova slova mnohdy univerzální platnost. Peníze bych ale za tuto knížečku nedal.
Samael
  27. 1. 2015, 17:07
Tyrion je jednou z mých nejoblíbenějších postav příběhu.Tohle je opravdu jen pro fanoušky a 10 minut zábavy.

"Vyspat se s Lollys?Radši si ho uříznu a dám ho sežrat kozám."
Michelle S
  29. 12. 2013, 16:53
Jako asi "nejhláškovitější" postava Písně si zajisté Tyrion takovouto pozornost zaslouží:-) Velmi milá jednohubka pro fanoušky Písně. A navíc, kniha je krásně zpracovaná a vypadá moc hezky v knihovně:-)))
kajas1993
  30. 5. 2014, 0:01
Nemůžu hodnotit jinak. Knížku přečtete za pár desítek minut, ale většina citátů stojí za zapamatování. Tyrion je navíc jednou z mých nejoblíbenějších literárních postav. Ráda se budu k jeho mudroslovím vracet :).
Ziggy
  24. 3. 2014, 21:54
Pěkný přebal, vedle pěti knih Písní ledu a ohně vtipně připomíná trpaslíka, o jehož moudrech pojednává. V knihách mě Tyrion náramně baví, vždy uhodí hřebíček na hlavičku, ovšem jeho hlášky takto vytržené z kontextu mi moc legrační nepřijdou.