Všehokniha

Všehokniha

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03340-2

Albatros (2013) 978-80-00-03340-2 112

„Tomáš viděl věci, které nikdo jiný neviděl. Nevěděl, čím to je, ale bylo to tak odjakživa.“ Tak začíná kniha nizozemského autora Guuse Kuijera, ověnčeného mimo jiná ocenění i cenou Astrid Lindgrenové. Ve „Všehoknize“ vypráví příběh malého Tomáše, který před krutou realitou tyranského otce utíká do snění a představ. Ty mu dávají naději a sílu, aby se nakonec svému otci postavil a stal se tím, čím odjakživa chtěl být, až vyroste: šťastným. Jedinečná kniha, dojemná i humorná zároveň, prodchnutá jemnou ironií a neutuchající vírou v sílu lidské vůle. (Založil/a: Eli.)

alča87
  23. 3. 2014, 19:44
Moc pěkná knížka, takové knihy nejsou jenom pro děti. Po přečtení jsem se usmívala, bylo mi tak nějak hezky. Nejsem si tedy zcela jistá, že kniha je pro devítileté děti, ale možná je lepší připravit děti na život co nejdříve.
Tomáš je strašně citlivý kluk a je i odvážný. Nechce nic jiného něž být šťastný. Víra, která by mu měla v životě pomáhat se poprat se zle, se prostřednictvím jeho tiranského otce stává přítěží. Bůh v něm zemřel, ale má ještě přítele Ježíše Pána, kterého otec nechal ukřižovat. Jeho jediným štěstím v životě je jeho maminka a nakonec i odvážná sestra, která je otcovým zrcadlem.
Kniha má krásné a nápadité ilustrace, které dokreslují Tomášův snový svět. Doporučuji. Tahle kniha má své kouzlo a své poselství.
Suzane11
  28. 11. 2013, 16:09
Sen malého chlapce - být šťastný - je asi snem každého z nás. Po přečtení úvodu knihy se člověku chce plakat na dosudem chlapce a i během knihy mi nebylo dvakrát do smíchu...přesto mi přišla nádherná.