Trénink herní přirozenosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-5054-5

Grada (2013) 978-80-247-5054-5 128

Slavná trenérská autorita Luděk Bukač se zabývá problematikou současného ubývání "herních mozků". Podstatou jeho knihy je přiblížit trenérům sportovních her, koučům, učitelům a v neposlední řadě i rodičům, jak funguje sebeuvědomování při sportovním výkonu a na základě toho nastínit novou cestu, jak postupovat při výchově sportovních talentů. Stereotypní aplikace přežitého modelu metodizovaného tréninku přináší praxi nesmírné ztráty. Je proto třeba využívat moderní trenérské zkušenosti a nová neurovědní i psychologická poznání o herním výkonu i tréninku a zaměřit se na budování herní přirozenosti hráčů. Podstatu účinnosti tréninku objasňuje vědou poodhalený mechanismus mozku. Za rozhodující jev tohoto mechanismu je považováno sebeuvědomování. Já, jáství, self, duše, mysl či subjektivně pojímaná a interpretovaná herní činnost se pro výkon stává kritériem úspěchu i selhání. K lepšímu pochopení herního Já nestačí znalost metodických postupů nácviku a tréninku. Proniknutí do tajů hráčského naturelu vyžaduje porozumění významu stavu a vlivu mysli hráče na jeho výkon i jednotu těla a mozku. (Založil/a: Eli.)

Luděk Bukač Luděk Bukač
*04.08.1935