Průšvihy Billa Madlafouska

ISBN: 978-80-87973-17-2

Nezjištěno / Jiné (2016) 978-80-87973-17-2 192 Nakl.: No Limits
Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-905397-6-1 192

Nakladatel: No Limits

Druhý díl úspěšných příběhů oblíbeného dětského hrdiny.
Ale i když má tohle mimino neustále za patami, dobrodružství se Billovi a jeho partě nevyhýbají. Jen vždycky skončí, jak už název napovídá – průšvihem. Zvídavost, snaha pomáhat lidem kolem sebe a zažít co nejvíce dobrodružství, přivádí naše hrdiny do situací, které často končí průšvihem, ale které jsou zároveň zdrojem příjemně praštěného humoru. Jestli něčemu vůbec nerozumím, tak tomu, proč se o nás děti rodiče pořád tak bojí, zvlášť když už nejsme žádné děti, ale skoro dospělí. Jako kdybychom se o sebe neuměli postarat nebo co. No řekněte sami, jestli je to spravedlivý, když vám jednou rodiče řeknou, že můžete hlídat mladší sestru, když oni si chtějí zajít na večeři do restaurace, ale pak za nima přijdete, že chcete spát u Madly ve stanu na zahradě u jejich domu, a hned začnou, že na to máte ještě času dost a že na takový věci jste ještě malí. A když jim na to řeknete: „Vždyť jste ale tuhle říkali, že už jsem velkej kluk,“ tak řeknou: „No jo, ale to bylo něco jinýho.“
Oblíbený hrdina dětské knihy Dobrodružství Billa Madlafouska a jeho přátelé Madla, Bedna a Bůček se vracejí v nové knize. Jsou o rok starší, a jako čtvrťáci už se cítí náležitě dospělí. Stejně jako Billova sestra KJ, která mluví, kudy chodí, a chodí všude tam, kam on, což se prostě klukovi jeho věku nemůže líbit.
Stejně jako první díl, tak i Průšvihy Billa Madlafouska jsou provázeny hravými ilustracemi Markéty Vydrové. (Založil/a: Eli.)