Olomoucké panoptikum

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Poznání - 2013
ISBN: 978-80-87419-32-8

Poznání (2013) 978-80-87419-32-8 124

Město Olomouc nebylo a není jen souborem historických památek, dekorativní kulisou připomínající slávu dob minulých, která každodenně přivádí v úžas návštěvníky ze všech koutů světa. Je to také živý organismus, v němž jsou těsně spjaty osudy domů s těmi lidskými, neboť do historie města jsou jako barevné nitky vpleteny příběhy jeho obyvatel. Oba autoři se v této knize pokusili skloubit své pohledy na město, ať již jde o zachycení prchavé krásy půvabných ulic a zákoutí nebo podivuhodných osudů lidí, kteří zde žili v dobách minulých. V příbězích jednotlivých postav, stejně jako na připojených fotografi ích, Olomouc znovu ožívá v podobě, kterou si mnohý čtenář pamatuje z dob svého mládí. (Založil/a: Eli.)

Vladimír Gračka Vladimír Gračka

Karel Zámečníček Karel Zámečníček

Phewell
  9. 8. 2016, 14:29
Knížka je nádherná. Příběhy se čtou velmi lehce. Dozvěděla jsem se spoustu perliček a zajímavostí a jako olomoučandu mě kniha velmi bavila. Doplněná o dobové fotografie, pecka.