Obyvatel

Obyvatel

Podtitul: Její životní sen se proměnil v nejhorší noční můru

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87910-00-9

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87910-00-9 254

Každý rok se miliony svobodných žen na celém světě nastěhují do nového bytu, ale jen málokterou napadne, že ani vlastní domov nemusí být ostrovem bezpečí.

Mladá lékařka Juliet Devereauová, jejíž manželství se nečekaně ocitá v troskách, zoufale hledá přijatelné místo k bydlení v Brooklynu. Potřebuje získat zpět ztracenou životní rovnováhu a začít nový život. Nemůže uvěřit svému štěstí, když konečně najde krásný a prostorný byt s výhledem na Brooklynský most. Vše se zdá být naprosto ideální… až příliš ideální….

V průběhu několika týdnů ji záhadné události vedou k podezření, že v bytě není sama, a nemůže se zbavit pocitu, že ji někdo sleduje. Podivné zvuky, které ji v noci probouzí, silueta muže, stojící v jejím pokoji… Její obavy však nejsou dílem zjitřené fantazie, ohrožení je až příliš reálné a o to hrozivější. Juliet je proti své vůli zavlečena do děsivé hry na kočku a myš a neexistuje žádná jistota, zda z ní vyjde živá…
Nakladatel: Galatea (Založil/a: Eli.)

Venceslao90
  24. 7. 2016, 14:43
Ani nedokážu říct, jestli se mi knížka líbila nebo ne. Námět je dobrý, stránky obracíte bezbolestně a za chvíli máte dočteno, ale celé je to napsané dost jednoduchým jazykem a nezanechá to ve vás žádný velký dojem.. Je to kniha s dobrým námětem, ale napsaná průměrně talentovaným spisovatelem. Ira Levin napsal dost podobnou knížku - Někdo se dívá - s tou ale Obyvatel nesnese srovnání.

Jinak existuje i filmové zpracování knihy s názvem "Intimní past", které se mi celkem líbilo..
blaufik
  12. 4. 2016, 17:12
Na knihu jsem narazila v nějaké recenzi, a jelikož mne zaujalo téma být sledována ve vlastním bytě, tak jsem si knihu koupila. První co mne překvapilo ihned po prolistování knihou byla celkem velká písmenka. Začátek byl takový nemastný, neslaný, připomínal mi spíše příběh z červené knihovny. Nějaký "rozjezd" jsem začala vnímat až po půlce. Kniha byla celkem předvídavá, a konec zase rapidně padal. Přiznám, že jsem od tohoto tématu čekala daleko více, myslím, že si autor mohl dát víc záležet. Nicméně příběh byl napsán čtivě a poutavě, se zájmem jsem obracela stránku za stránkou.
Melindaaaa
  27. 8. 2016, 15:03
Kniha o tom, jaké to je, mít osobního stalkera
joeblack
  29. 11. 2016, 15:20
Obsahuje spoiler spoiler ALe jo, bylo to sice jednodušší čtení, které mělo ale spád a nechybělo zde ani napětí. Chytře napsaný román, který hladce přečtete za dva dny. Akorát mě překvapil konec, myslel jsem, že to bude končit, jak u ostatních knih, s tímto tématem a to tak, že.... žili spolu až do smrti a jestli nezemřeli žijí dodnes....., ale Cottam se toho nebál a příběh ukončil docela radikálně. Za mě 75%.
NikDisk
  25. 8. 2015, 11:01
Knihu jsem si koupila na popud své maminky. Jelikož nejsem na akční a krimi knihy, docela jsem se toho bála. Ale kniha mě velice překvapila. Perfektně se četla, byly pasáže, kdy jsem se opravdu bála. Opravdu suprově napsané, vřele doporučuj dalším čtenářům.
Erik
  29. 4. 2014, 14:21
Knihu jsem dočetl můžu říct, že když jsem měl knihu půjčenou z knihovny,měl jsem možnost zároveň shlédnout i film podle "této knihy" pod názvem THE RESIDENT dle mého názoru film nestál skoro za nic,obyčejná honička po domě,jedna mrtvola vysící ve výklenku v tajné chodbě,kniha je jednoznačně bomba,v knize se dozvídate věci, jak a proč vlastně se majitel domu, který pronajal byt hlavní hrdince choval tak jak se choval,co se stalo když byl jako dítě,proč si pronajala byt právě v tomhle domě.Jednoznačně u filmu jsem dal jen dva body,u knihy dva body navíc krásná dějová linie.Ale jak se říká tisíc lidí,tisíc chutí,jednoznačně kniha u mně vyhrála.