Vánoční přání

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Karmelitánské nakladatelství - 2013
ISBN: 978-80-7195-742-3

Karmelitánské nakladatelství (2013) 978-80-7195-742-3 112

Holčička Karolínka miluje sníh a sáňkování. Vánoce jsou přede dveřmi, ale pořád nesněží. Může souviset loňská lež s letošním sněhem? Dá se s tím něco dělat? Kromě Vánoc se ještě blíží první vystoupení v hudební škole a je zapotřebí vyrobit vánočních dárky rodičům. (Založil/a: Eli.)

hous.enka
  15. 12. 2016, 9:09
Zcela bezmezně a nekriticky zbožňuji ilustrace Andrey Tachezy. Ať nakreslí knížku, kalendář nebo záložku, pokaždé je to pro mě zážitek. Proto Vánoční přání bylo jasnou volbou. Asi jsem si ale napřed měla přečíst něco o autorce knihy, protože to, jak se malá Karolínka modlila k Bohu za sníh, mě zaskočilo. Kromě toho to ale naštěstí není ryze náboženská kniha a přece jen víme, že Vánoce jsou křesťanskými svátky. A tak bych s klidem svým dětem četla o šestileté Karolínce, která zažívá všechna ta předvánoční dobrodružství, která zažívají (a nebo by zažívat měly) všechny malé děti.