Pomsta nosí Pradu

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-773-9

Baronet (2013) 978-80-7384-773-9 384

Osm let uplynulo od doby, kdy Andrea „Andy" Sachsová skončila s prací, „pro kterou by miliony holek vraždily" -- pracovala pro Mirandu Priestlyovou v časopise Runway. Z tohoto snu se nakonec stála noční můra. Teď je Andy na vrcholu světa: píše a dělá zpravodajství, co hrdlo ráčí; spolu s další bývalou Mirandinou asistentkou Emily provozují Do chomoutu, obrovsky úspěšný a výsostně módní svatební časopis, a co je nejdůležitější: Andrea se chystá provdat za potomka jedné slavné mediální rodiny, za svou životní lásku. Ale noc před svatbou nemůže Andy usnout. I když se cítí tolik šťastná -- nejšťastnější, jak jen být může -- pořád ji pronásleduje přízrak její bývalé šéfky. Možná ji straší syndrom přeživšího? Nebo ji možná dohnala ospravedlnitelná a autosugestivní paranoia? Andy a Emily se vždycky cítily oprávněné používat při dobývání světa adresář kontaktů -- Mirandiných kontaktů -- z Runwaye. Jak se Do chomoutu začíná dařit, Andy a Emily si uvědomují, že už brzy stanou své bývalé mučitelce tváří v tvář -- na akcích, pořádaných pro kolegy z branže, při slavnostním předávání cen, a dokonce i na svatbách. Andy však nemůže předpokládat, jak děsivá realita se blíží -- čeká ji zvrat natolik prudký, že se znovu ocitne přímo na mušce samotné Mirandě.
Karma je mrcha. A veškerá Andyina snaha o vybudování úplně nového života ji přivede přímo k tomu, před kým utekla -- a do cesty samotnému Ďáblu. (Založil/a: Jan_Makula)

Vikyna
  21. 6. 2016, 21:00
Pro mě byla tato kniha zklamáním. Oproti prvnímu dílu mi všechno přišlo příliš plytké, zápletka o ničem, jednoduše to nemělo šťávu, kterou jsem po přečtení prvního dílu očekávala.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:27
Skvěle se to četlo. Emocionální změna Andy se mi líbila. Vlastně mi v jedničce přišla dost protivná, ale tady jsem si jí i oblíbila. Myslela jsem si, že mi Miranda bude v knize chybět, jelikož je tam tak málo. Mě její malá přítomnost stačila i na pár stránkách. Emily to všechno nahradila. Takže já vůbec nejsem zklamaná a musím uznat, že mi Andy na konci bylo trochu líto až jsem se málem rozbrečela. Kniha splnila má očekávání na výbornou.
HDosoudilová
  25. 6. 2015, 9:15
Musím říct, že kvůli recenzím jsem k druhému dílu byla skeptická, ale opět mě kniha velmi mile překvapila. Bavila mě snad ještě víc než první díl:-) Další skvělá oddechovka.... Jediné, co mě na obou dílech štvalo, byly šílené překlepy a chyby. No a konec mě dost překvapil, čekala jsem úplně něco jiného.
Pasiphae
  10. 12. 2015, 19:57
Kniha se mi líbila možná více než první díl (pro mne propracovanější zápletka a více nečekaných zvratů) a zejména konec, kdy jsem nevěděla, zda jsem víc naštvaná nebo je mi hrdinky líto. Napsané stejně lehce a vtipně, jak jsme u autorky zvyklí.