Život bez hranic

Podtitul: Cesta za vítězstvím

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3024-3

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3024-3 262

V roce 2007 šokovala Chrissie Wellingtonová svět, když zvítězila na nejslavnějším ze všech ironmanů – na havajské Koně. Život bez hranic je příběh její cesty na vrchol, dětství v Anglii, zdolávání hor v Nepálu, plavání v moři plném žraloků, absolvováním dlouhých treků v Argentině, až po první úspěchy v nejdrsnějších sportovních kláních. Od té doby zvítězila ve třech desítkách nejtěžších triatlonů na světě, překonala několik světových rekordů, ale také bulimii, brutální dospívání a bídný osobní život. Jde o inspirující příběh, ženskou variantu mužských příběhů, které známe z bestsellerů Běhání s Keňany nebo Jez a běhej. (Založil/a: TeJoUsHeK)

jaryj07
  29. 9. 2014, 10:17
Tak kniha ve mě zase takové nadšení nevyvolala. Je vidět, že Chrissie není spisovatelka. Zdá se mi to hodně psané na přeskáčku. Občas se v jednotlivých kapitolách autorka vracela k bodům, které mě úplně přerušily z kontinuálního čtení. Taky ve mě kniha nevyvolala tolik emocí. Občas klepla na hlavičku hřebíčku, ale nebylo to zas tak časté, jak by mohlo být. Každopádně má tato závodnice moje obrovské uznání i obdiv. To co dokázala je opravdovou, čirou silou nezdolného ducha a nezměrné vůle.
Nifrea
  17. 1. 2014, 12:23
Výše zmíněná kniha Zrozeni k běhu mě doslova uchvátila a od dalších knih (Běhání s Keňany, Život bez hranic) jsem bohužel čekala obdobný zážitek, což byla trochu chyba:-). Tenhle příběh mě zas tolik nechytl, ale i tak je to zajímavé čtení a když se člověk snaží ve sportu sám někam posunout a posílit si vůli, dokáže příběh Chrissie i inspirovat a motivovat k pevnější vůli. Tím asi splnila účel:-).
Sandalkar
  14. 11. 2015, 22:06
Všemi vychvalované Born tu run nebo Běhání s Keňany mě nenadchlo. K téhle "bežecké" knize jsem proto přistupovala hodně obezřetně. Po pár stránkách jsem se ale nadchla. Chrissie Wellington bez příkras popisuje svůj život od dětství, přes boj s bulimií, úspěchy při práci i těžké začátky v profesionálním sportu. Za mě nejlepší běžecká knížka, kterou jsem četla.
Zuzzka
  25. 4. 2014, 14:38
Kniha mě velmi zaujala v knihkupectví a tak jsem ji vyhlížela v knihovně, abych si ji mohla půjčit. Trvalo mi docela dlouho ji přečíst, na tom má zásluhu asi styl, jakým je kniha napsaná. Převážná část, obzvláště první polovina, je výčtem událostí a faktů. Občas jsem se ztrácela a nevěděla, na jakém kontinentě se zrovna nachází a jaký rok vůbec je. Vyprávění navíc chyběly emoce a opravdu šlo spíše o informace. Ale vyplatilo se číst až do konce. Příběh Chrissie je velmi inspirativní, druhá polovina knihy a hlavně konec byly mnohem dramatičtější než začátek a vlastně byly vyvrcholením knihy. Konečně se zapojily nějaké emoce a čtenář mohl více nahlédnou do duše Chrissie. Znovu bych knihu ale číst nechtěla, to už bych spíš šáhla po Murakamiho knize o běhání, která je mnohem více zaměřená na jeho vnitřní prožívání.
korinka
  19. 4. 2014, 16:33
Autorka mě velice posunula svým příkladem a přístupem k životu. Sama běhám ultramaratony a někdy si říkám, že už toho bylo až příliš. Nyní se pokusím se posunout své hranice ještě dál. Kniha je přínosem nejen pro sportovce, ale i pro lidi, kteří chtěji v životě něco dokázat a hlavně si život užít. Všichni na to máme, jen nehledat žádná ale!
wolf3
  12. 1. 2014, 13:25
Je to velmi čtivá kniha o odhodlání a lásce ke sportu. Přečetla jsem jí jedním dechem. Je úžasné vidět čeho je člověk schopný dosáhnout, když se nevzdá a jde za svým cílem.