Brenda Veliká

Brenda Veliká

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-437-7

Jota (2013) 978-80-7462-437-7 288

Brendě je šestnáct, je tlustá, ve škole je outsider a o kvalitách jejího společenského života svědčí fakt, že na Facebooku má čtyři přátele – autistického bratrance a tři amatérské korejské stepaře, které zná jen díky YouTube. Když už rodiče přestane bavit povětšinou marné pátrání po zbytcích v lednici, rozhodnou se ji poslat na soukromou internátní školu ve Stocktonu, která se vyznačuje hubenými porcemi, striktními pravidly a zkostnatělým přístupem k jakémukoli náznaku svobodného uvažování. I tady se Brendiny společenské styky zpočátku omezují na pár podobně neoblíbených a neatraktivních dívek a trpasličího homosexuála, který se živí žebrotou a přebývá na staré plachetnici. Všechno se změní v okamžiku, kdy se Brenda spřátelí s krásnou a všeobecně zbožňovanou spolužačkou Marií. Její prestiž začíná pomalu stoupat. Jenže nic není tak jednoduché, protože pobyt v ústavu plném znuděných, žárlivých a nadržených puberťaček připomíná spíš válečnou zónu než čajový dýchánek. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Raggen
  5. 3. 2015, 17:09
Nic náročného. Myslím, že kniha spadá spíš do nějaké "teen" četby. Četba to není vůbec náročná, spíš naopak a já si u téhle knihy skvěle odpočinula. Sem tam vtipná hláška - hlavní hrdinka Brenda je dost sarkastická a to mě bavilo. Jinak nečekejte nějaké extra zvraty, postavy, které v knize vystupují jsou už tak dost šílené a to myslím bohatě stačí ;o).
Michelle8
  10. 9. 2014, 13:19
Rozhodně nic pro náročné čtenáře. Nicméně jako knížka na chatu či na dovolenou ideální. Docela vtipná oddechovka, při které jsem se místy opravdu zasmála.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 10:01
Jako všechny Payneovky je i tato skvělá, jednoduchá a humorem nabitá. C.D. Payna jsem si vážně oblíbila a rozhodně chci pokračovat ve čtení jeho knih. Líbí se mi, jak píše "na plnou hubu" a nebojí se ostrých výrazů. I psaní formou deníkových zápisů se mi čte příjemně. A i když jsem toho názoru že proti Nicku Twispovi u Brendy Veliké trochu zkrotnul, tak stále pubertální výlevy dokáže vyvést na jedničku s hvězdičkou. Doufám, že C.D. Payne vydá ještě hodně takových humorných knížek! Jeho humor buď milujete nebo nesnášíte a já jsem rozhodně ten první případ.
lulila
  31. 7. 2015, 21:58
Jednoduché vtipné a čtivé. Příjemně mě kniha překvapila. Každopádně souhlasím s názorem, že je to spíše pro mladší čtenářky a stejně tak Brendy humor nesedne každému.