Příběhy domů slavných

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Brána - 2013
ISBN: 978-80-7243-671-2

Brána (2013) 978-80-7243-671-2 269

O histroii pražských domů vyšla již řada knih. Všichni autoři se ale jimi doposud zabývali jen z hlediska architektury. Tato kniha je však zcela opačná. Autorku zajímají lidské příběhy, osudy osobností, které v domech žily, neboť genius loci tvoří teprve ti, kteří místo obývají. Ve Šrobárově ulici na Vinohradech žil dlouhá léta Svatopluk Beneš, v Nerudovce v domě U Bílé řípy Josef Kemr, na Masarykově nábřeží č. 10 Lída Baarová, na Kampě Jan Werich a Josef Vinklář, v domečku u Lužického semináře Slávka Budínová, ve Faustově domě Helena Růžičková a mnoho dalších slavných osobností o nich se dočteme v nové knize známé autorky Blanky Kovaříkové. (Založil/a: TeJoUsHeK)

dun
  26. 8. 2014, 12:43
Tuto knihu zasypávám hvězdičkami. Lahůdka pro všechny fanoušky hlavně prvorepublikových herců, ale i těch poválečných. Nejenže jsem se dozvěděla historii domů a spoustu zajímavého o obyvatelích, ale i to, jak vypadalo okolí, jaké krámky byly v blízkosti, co se s domy stalo po revoluci. Pokochala jsem se velkým množstvím fotografií, kniha je opravdu nádherně zpracovaná. Snad nejvíc jsem se dojala nad příběhem paní Slávky Budínové, jejíž dům je na obálce knihy. Zaskočil mě smutný konec života Eduarda Kohouta, a tak bych mohla vyjmenovávat dál.