Nechte ďábla spát

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-771-5

Baronet (2013) 978-80-7384-771-5 532

Bývalý detektiv newyorské policie Dave Gurney se ve svém domě na venkově vzpamatovává z následků zranění utrpěných při řešení případu bizarní vraždy mladé dívky. Ve chvíli, kdy není ani zdaleka jisté, zda se kdy dostane plně do někdejší formy, se na něj obrací dávná známá – novinářka, která kdysi napsala oslavný článek o jeho úspěších coby esa mezi policisty vyšetřujícími vraždy. Nyní prosí Gurneye, aby pomohl její dceři Kim, která pracuje na přípravě televizní reality show o osudech pozůstalých po obětech nikdy nedopadeného sériového vraha vystupujícího pod pseudonymem Dobrý pastýř. Ten měl o deset let dříve zavraždit šest lidí, rozeslal médiím prohlášení, v němž sdělil, že jeho cílem je napravit svět likvidací těch, kdož příliš touží po majetku, a po poslední vraždě spojované s jeho jménem za dramatických okolností zmizel.

Kolem Kim, pro niž je práce na reality show pro sledovanou televizní stanici (která o deset let dříve získala mnoho diváků právě díky bulvárně laděnému sledování případu Dobrého pastýře) životní šancí, se začínají dít podivné věci. Dívka tvrdí, že kdosi neznámý – ona sama podezřívá svého bývalého přítele, s nímž se za dramatických okolností rozešla - opakovaně vniká do jejího bytu a dává si záležet na tom, aby tam nechával zneklidňující doklady své přítomnosti, jako jsou třeba stopy od krve. Když se Dave Gurney rozhodne, že Kim pomůže, vyslechne zanedlouho důrazné varování: „Nechte ďábla spát!“ (Založil/a: TeJoUsHeK)

John Verdon John Verdon
*01.01.1942

wendel
  3. 8. 2016, 9:59
V téhle knize šoupne Verdon svému detektivovi pod nos starý případ sériových vražd. No a prvních 350 stran je to takové seznamování s fakty, probírá se všechno možné, což působí časem trochu zdlouhavě.
Pročítání Gurneyho uvažování mi sice úplně nevadí, ale když se jde do finále, tak na mně vyskočilo jméno pachatele, a já si ani nedokázal vzpomenout jestli jsem o něm vůbec četl.
Takže knihu nemohu hodnotit kvůli finálnímu rozuzlení, ale spíše jako studii Gurneyho uvažování a pátrání.
Za mne tedy jen takový průměr.