Mozek v plamenech - můj měsíc šílenství

Mozek v plamenech - můj měsíc šílenství

Podtitul: Příběh o cestě do pekla a zpět

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-7321-735-8

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-7321-735-8 268

Jednoho dne se čtyřiadvacetiletá Susannah Cahalanová vzbudila v nemocničním pokoji připoutaná k posteli, pod dozorem, neschopná se pohnout či promluvit. Zdravotní záznamy, v nichž se skrývá její měsíc dlouhý pobyt v nemocnici, na nějž si však vůbec nevzpomíná, jí později odhalily halucinace, násilné chování a nebezpečnou nevyrovnanost. O pouhých pár týdnů předtím byla na prahu nového, dospělého života jako zdravá, ctižádostivá absolventka vysoké školy. Měla za sebou několik měsíců prvního vážného vztahu a čekala ji slibná kariéra začínající reportérky velkých newyorských novin.
Kdo byl ten cizinec, který opanoval její tělo? Co se to stalo s její myslí?

Ve svém svižném dech beroucím vyprávění, nám Susannah přiblíží svůj překvapivý, avšak pravdivý příběh o nevysvětlitelném pádu do šílenství a o diagnóze, která jí zachránila život. Mozek v plamenech je silný příběh o boji jedné mladé ženy za opětovné nalezení vlastní paměti a identity, ale i o víře a lásce. Je to důležitá, hluboká a poutavá kniha o přežití a vytrvalosti. (Založil/a: TeJoUsHeK)

teite
  1. 9. 2015, 20:42
Dobrá kniha, při jejímž čtení člověku dojde, jak tenká je linie mezi zdravím a nemocí, jak snadno se může stát, že z duševně zcela zdravého člověka se stane politováníhodná troska. Obdivuji autorku, že zvládla jít se svou kůží takto na trh.
Jaňule Hyxová
  9. 1. 2014, 19:21
Skvělá kniha, zachycující dny od těch prvních, osudových až po dny zápasících s krajíčkem smrti. Není co vytknout, zhltla jsem to celé po pár dnech, prostě autobiografie. Jak věnování, tak i závěrečný konec a děkování mě dojalo.