Věčné imago

Věčné imago Originální název: Věčné imago

Epocha - 2008
ISBN: 978-80-87027-91-2

Epocha (2008) 978-80-87027-91-2 212

Kortyzgar je už samostatná bytost velikosti planety a nyní musí svést boj o vlastní sebeurčení, a tím také o svou fyzickou existenci. Nový bůh je však nemocen - na jeho záchranu je proto vyslána čtyřčlenná výprava, která musí proniknout do nebezpečného gigantického organismu a zničit zdroj choroby. Jedním z členů této expedice je také Yw Yrad, vůdce Kortyzgarovy sekty, poslední příslušník starobylého rodu... (Založil/a: skjaninka)

Josef Pecinovský Josef Pecinovský
*05.05.1946

LadysR2
  2. 2. 2013, 17:12
Buď sem byl marod, nebo mimo smysly, ale to jsem prostě nepobral. Ani mě to nebavilo. U Pecinovského je zvláštní, že dokáže vymyslet úžasnej příběh a ten zvorat stylem vyprávění. A tím trpí všechny jeho knihy. Výjimku dávám jen Plástvi jedu. I když vlastně taky z nostalgie
Vorech
  8. 5. 2014, 12:17
V celé sérii se nezapře duch S. Lema - surrealistické obrazy, tělesné transformace v žánrově velmi originálně vystavěné space opeře. Možná bych původní trilogii občas vytkl příliš přímočarosti (zejména v druhém díle), ale čtvrtý díl je vyloženě nelogický. Hlavní hrdina se sám sebe musí neustále ptát, zdali to, co právě dělá, dává nějaký smysl. Na druhou stranu si Pecinovský s tímto problémem poradil už ve třetím díle prostě tak, že za nelogičnosti může božský Kortyzgar, aniž by bylo nutné vysvětlovat, proč bůh ovlivňuje lidské konání tak, jak jej nakonec ovliňuje. Tetralogie pak příliš závěrečnou pointou nepřekvapila. Možná proto, že je vyzrazena již ve třetí knize. I přes šestákovou úroveň je ale celá tetralogie postavena na poměrně originálním nápadu, který stojí za to znát a přečíst si.