Fantasy & Science Fiction 2009 - Léto

Fantasy & Science Fiction 2009 - Léto
Originální název: The Magazine of Fantasy & Science Fiction 2009 - Léto

Triton - 2009

Triton (2009) 256

Fantasy & Science Fiction je již šedesát let jedním z nejlepších zdrojů fantastické povídky ve světě. Česká edice vám v úzké spolupráci s americkou redakcí nabízí léty prověřenou klasiku i příběhy těch nejlepších autorů žhavé současnosti. Každé čtvrtletí se tak spolu s námi můžete ponořit do barvitých světů ničím neomezované spisovatelské fantazie.
Povídka A před anděly člověk v prachu leží Richarda Bowese popisuje pátrání po příteli, jehož tělo je už sice mrtvé, ale jehož duch žije zřejmě dál. Další záhadologův případ nám předkládá Matthew Hughes, tentokrát půjde o Vypuzení Džabiho Glunda. Trojice kamarádů podnikne v povídce Skoro jako doma od Terryho Bissona na palubě náhodně objeveného letadla výlet do města, které se tolik podobá tomu jejich. Život může být pěkně nebezpečný, když se vám do něho připlete Zrádkyně stejně jako v povídce Mary Rickertové. O nic méně smrtící však může být i nehoda na cizí planetě, pomoc lze hledat v Marsu - Příručce cestovatele od německé spisovatelky Ruth Nestvoldové. Biologické hračky, nebo malí inteligentní dinosauři schopní reprodukce? Rozhodněte sami v povídce Brontino vejce od Richarda Chwedyka. Poté se vydáme do vesmíru, abychom v příběhu Jedna z možných drah od Iana Watsona otestovali experimentální druh mezihvězdného pohonu. A rychle zpátky na Mars, tentokrát se v povídce Leigh Brackettové setkáme s Purpurovou kněžkou Šíleného měsíce. Do budoucnosti, v níž jsou partnerské zvyklosti zcela jiné, než jak je známe dnes, nás zavede Zvrhlík Charlese Colemana Finlayho. Nakonec v povídce Jamese L. Cambiase navštívíme Oceán slepců a na vlastní kůži zažijeme podmořské setkání se zástupci mimozemské civilizace.Těšit se však můžete i na recenze, tentokrát z pera publicisty Jiřího Popiolka a spisovatele Františka Novotného, ačkoli Novotného článek je jistě něčím víc. Z domácích autorů nám představí svou tvorbu populární Petra Neomillnerová v článku Upírka ze Staromáku.
Magazín Fantasy & Science Fiction je jednoduše splněným snem každého milovníka dobrých a čtivých příběhů.

Povídky:
- Richard Bowes: A před anděly člověk v prachu leží (If Angels Fight)
- Matthew Hughes: Vypuzení Džabiho Glunda (Thwarting Jabbi Gloond)
- Terry Bisson: Skoro jako doma (Almost Home)
- Mary Rickert: Zrádkyně (Traitor)
- Richard Chwedyk: Brontino vejce (Bronte's Egg)
- Ruth Nestvold: Mars - Příručka cestovatele (Mars - A Traveller's Guide)
- Ian Watson: Jedna z možných drah (One of Her Paths)
- James L. Cambias: Oceán slepců (The Ocean of the Blind)
- Charles Coleman Finlay: Zvrhlík (Pervert)
- Leigh Brackett: Purpurová kněžka Šíleného měsíce (Purple Priestess of the Mad Moon) (Založil/a: Eli.)