Nová encyklopedie českého a moravského vína

Nová encyklopedie českého a moravského vína

Podtitul: 1.díl

Originální název: Nová encyklopedie českého a moravského vína
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nezjištěno / Jiné - 2008
ISBN: 80-86767-00-0

Nezjištěno / Jiné (2008) 80-86767-00-0 304

V 1. díle se kniha věnuje tématům, která čtenářům přiblíží vše, co se týká vinic a hroznů. Milovníci vína i odbornější veřejnost jistě ocení podrobné a přehledné informace o všech odrůdách révy vinné, které se u nás pěstují. Přehled zahrnuje rovněž nejnovější odrůdy, které byly pro pěstování v České republice uznány a schváleny na konci roku 2004. U každé odrůdy jsou srozumitelně popsány její charakteristiky doplněné fotografiemi hroznů. Pro úplnost je zde popsán také typický charakter jednotlivých odrůdových vín, tedy barva, vůně a chuť vína. Informace o odrůdách uzavírá stručné doporučení k pokrmům.
Kniha se dále věnuje pěstování révy vinné a důležitým faktorům jako půda, podnebí, technologie či osobnost vinaře, které výslednou kvalitu vína ovlivňují. V souladu s novým vinařským zákonem srozumitelně popisuje a názorně fotografiemi doplňuje třídění vín, tedy jakostní kategorie vín. (Založil/a: CarolineS)