Eva Luna

Eva Luna Originální název: Eva Luna

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-787-1

BB art (2006) 80-7341-787-1 284

Eva Luna je dívka s výjimečným nadáním pro vyprávění příběhů. Narodí se mladé jeptišce sloužící v domě šíleného vědce, po matčině smrti se jí ujímá kmotra, která ji přivede do služby ke dvěma sourozencům. Kvůli neshodám ale Eva uteče a od té doby se protlouká, jak jen může. Během svého života se jí ujímají jak staří přátelé, tak neznámí lidé, ke konci příběhu se Eva živí tím, co ji baví nejvíc - vyprávěním příběhů, pomůže skupině partyzánů dostat se z vězení a taky najde konečně opravdovou lásku.
Eva Luna není příběh o lásce, jako spíš o životě jedné opuštěné dívky na pozadí vládního převratu a počátku guerilly (= partyzánské války). V příběhu se dostáváme do mnoha společenských vrstev, ať už do nevěstince, kláštera, luxusního domu Ministra nebo do indiánské vesnice, v každém prostředí, kterým hrdinka projde, se setkáváme s mnoha zajímavými postavami a s novými zážitky a pocity. (Založil/a: Černá mamba)

fifakovaterka
  11. 12. 2015, 15:22
Ze začátku mi dělalo trochu problém se pořádně začíst, ale postupně jsem se nemohla odtrhnout! I když příběh úplně negraduje podle mých představ, tak Isabel Allende to všechno zachraňuje se svým úžasným vypravěčským umem. Eva Luna zažila mnoho nehezkých, ale i hezkých věcí a Isabel jako vypravěčka dokáže i z maličkosti udělat krásnou a úžasnou věc.