Palestinská je flétna má

Palestinská je  flétna má

Podtitul: O smyslu palestinské poezie odporu

Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Kniha je souborem palestinské poezie odporu, kterou doprovází komentář Karla Petráčka. Nalezneme zde básně autorů jako např. Mahmúd Darwíš, Taufík Zijád nebo Samíh al-Kasím. Samotný název knihy "Palestinská je flétna má" je odvozen z básně Taufík Zijáda.
Čtenář se dozví, proč je palestinská poezie odporu tak důležitá a jak vlastně vypadá.

Knihu vydala diplomatická mise organizace pro osvobození Palestiny se sídlem v ČSSR.
Ilustracemi ji opatřila E. Petráčková. (Založil/a: Myrddin33)

Karel Petráček Karel Petráček
*06.02.1926 - †01.07.1987

Myrddin33
  25. 11. 2013, 18:21
Myslím, že knížku nelze hodnotit. Nejde v ní o literární hloubku, i když tu ji nelze ubírat. Karel Petráček skvěle vybírá básně a jeho překlad je znamenitý. Jen je smutné to, jak se situace vyvíjí a to, jak se lidé k otázce Izraele a Palestiny stavějí. Respektive jak ji zkreslují média. Ale to bych se dostal někam, kam nechci. Každopádně doporučuji všem, kteří se zajímají o tento konflikt a není jim lhostejné, co se za rouškou míru a spravedlnosti děje.