O čtyřech flétničkách

O čtyřech flétničkách

Podtitul: aneb Jak Soprinka našla ztracenou flétničku

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Kniha Hany Šťastné a Václava Bratrycha s ojedinělými ilustracemi Jitky Petrové a s vloženým CD (účinkují J. Lábus, A. Nellis, V. Sázavský, soubor barokních zobcových fléten Windways a další.) obsahují příběh rodiny Flétničkových. A v té rodině je náramně veselo, protože si rádi zpívají a hrají. Každá z flétniček má svou písničku. Malá Soprinka trylkuje jako ptáček. Bráška Tenůrek, zní sladce a medově jak spokojená kočička. Mamince Altince, říkají Veselá notička a taťka Basík má hluboký hlas jako medvěd. Jednou se Soprince na procházce s tatínkem v lese stane, že se zaposlouchá do zpěvu ptáčků a zakouká do jejich krásných peříček a dostane se hluboko do tmavých hvozdů. Za tuto troufalost ji les potrestá tím, že jí vezme jejího ptáčka, její písničku...

Při nahrávání CD nebyly použity žádné eletronické zvuky a nástroje. (Založil/a: Kirke01)