2x 101 knih pro děti a mládež

2x 101 knih pro děti a mládež

Podtitul: Nejoblíbenější česká a světová díla

Originální název: 2 x 101 knih pro děti a mládež
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03336-5

Albatros (2013) 978-80-00-03336-5 448

Jak vybrat tu správnou knihu, která děti nebude nudit a zároveň jim nezničí vkus? Vedle školních učebnic a čítanek v českém prostředí v podstatě neexistuje teoretická práce, která by přehlédla dějiny psaní pro děti a mládež a vybrala z nich ty nejdůležitější, nejzajímavější a nejoblíbenější tituly. Čtrnáctičlenný tým českých odborníků v čele s editorem Pavlem Mandysem se o takovou encyklopedii pokusil a předkládá ji všem, kdo vybírají knihy pro své děti, anebo sami chtějí zavzpomínat na příběhy, které v dětství četli. Měla by být určena především rodičům, měla by je informovat o stále živých dílech klasických, aby se nemuseli spoléhat jen na pozapomenuté zážitky z vlastní četby, a zorientovat je v současné či nedávné knižní produkci. Vedle klasických děl, jako jsou Broučci, Malý princ či Děti z Bullerbynu, zde najdeme i méně známé či vůbec do češtiny nepřeložené tituly, které patří do světové pokladnice dětské literatury a zaslouží si právem pozornost našich čtenářů. Knihu doprovázejí knižní obálky zahraničních či českých vydání, fotografie autorů, odkazy na filmové adaptace, další tipy na doporučenou četbu a zajímavosti, které jednotlivé tituly provázejí. (Založil/a: al-ma)

Pavel Mandys Pavel Mandys
*??.??.1972

vladislaus
  16. 1. 2015, 7:04
Dost dobře sestavená encyklopedie. Mnoho knih zde uvedených jsem již přečetl a několik jsem si přidal do CHSP. Určitě i vy zde naleznete inspiraci pro čtení.
Ariko
  16. 3. 2015, 22:59
Inspirativní kniha, ale bohužel někdy lehce nepřehledná. vynechala bych knihy, které nemáme šanci posoudit, protože nevyšly v češtině. Ale jinak jsem si vytvořila slušnou zásobu knih peo naše holky :-)
Huckleberry Finn
  11. 12. 2014, 12:57
Nedávno jsem si ji koupil. Vedle dobrého počtení je to výborná pomůcka pro studenty humanitního či pedagogického studia. Na každé dvoustraně je stručný popis některé dětské knihy (obsah, charakteristika atd.), je tu vyobrazena i knižní obálka, jsou tu také údaje o autorovi. Celkem 202 knih! Nakladatelství Albatros se vytáhlo a vydalo povedenou novinku.