Výstup na horu Ťululum

Výstup na horu Ťululum

Podtitul: aneb o biologické podstatě pozemského Času

Malvern - 2013
ISBN: 978-80-87580-56-1

Malvern (2013) 978-80-87580-56-1 144

Anotace
Knihou Františka Nováka Výstup na horu Ťululum zní zvláštní smích, který jako by byl dlouho s krajním úsilím zadržován, ale nakonec stejně propuká, aby rozmetal všechno, co se dosud zdálo nezvratné. Je to traktát, který se nedá brát vážně. A kdo ho přesto dokáže vážně vzít, může v něm k vlastnímu překvapení objevit román iniciace, netušený návod na omlazení ducha i těla, popřípadě základní české dílo v oboru „neexaktních věd“. Nejde tu totiž o nic menšího než o zrušení zákona, podle něhož pro nás čas běží pouze jedním směrem, a o prožití bolesti natolik neúnosné, že z ní už může vzejít jen úlevné prozření. Snůška nesmyslů tak obratem získává hluboký smysl a zemská přitažlivost přestává tížit.

Je třeba dodat, že František Novák (1933), badatel z Lomnice nad Popelkou, se výslovně vzdal svého autorství ve prospěch hlasu, který daleko přesahuje omezeného lidského jedince: Výstup na horu Ťululum podle něho stvořil „opožděný mužský rozum založený na čichové duševní podstatě, zvaný PAK“. (Založil/a: Rosie5)

František Novák František Novák
*02.12.1933

Jan.S.Harold
  9. 6. 2014, 0:59
Iniciační text, se kterým jsem strávil deset let života. Někdy roku 2004 jsem ho už po státnicích z psaní všema deseti oklepával do počítače, abych ho deset let poté mohl znovu pečlivě pročítat a připravit pro Malvern (díky všem za skvělou práci) zrovna k osmdesátým autorovým narozeninám. Mělo to celý smysl. :-)