Neviditelný host

Originální název: The incorrigible children of Ashton place - The unseen guest

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-439-1

Jota (2013) 978-80-7462-439-1 268

Co čeká na vlčí děti po návratu z Londýna?

Hned po návratu z Londýna se naši tři Hrozní a jejich vychovatelka Penelopa Lumleyová ocitnou v jednom kole. Děti se totiž věnují pozorování ptáků v okolí Ashtonu a píší o nich knihu. Pro Penelopu to znamená maximální ostražitost, ale i tak jí nezbývá než převychovaným vlčatům věřit. Zároveň si láme hlavu nad záhadným darem a snaží se vyřešit zapeklitou otázku svého vlastního původu. Jak se vlastně ocitla na Akademii Agáty Swanburnové pro nadané dívky z chudých rodin? A proč se pro ni rodiče nikdy nevrátili?
Není to však záhada jediná. Kde se vzala, tu se vzala, do Ashtonu náhle přijíždí matka lorda Frederika, doprovázená proslulým cestovatelem admirálem Faucetem. Ukazuje se, že rodokmen Ashtonů je opletený spoustou temných tajemství. Když se z ničeho nic ztratí admirálův závodní pštros, děti zmobilizují všechny své síly, aby vzácného ptáka našly.

Tak začíná hon na pštrosa a Penelopě spousta starostí. Co když Hrozní v divoké přírodě zase zvlčí a celá její výchova bude k ničemu? A co když se do Ashtonu už vůbec nikdy nevrátí? (Založil/a: Rosie5)

Maryrose Wood Maryrose Wood