Chlapec na dřevěné bedně

Chlapec na dřevěné bedně

Fortuna Libri - 2013

Fortuna Libri (2013)

I v temných časech – zejména v temných časech – vyjde najevo síla a odvaha.
Leonu Leysonovi (narozen jako Leib Lejzon) bylo teprve deset let, když nacisté obsadili Polsko a jeho rodina byla donucena přestěhovat se do krakovského ghetta. S velkou dávkou štěstí, houževnatosti a odvahy Leyson přežil sadismus nacistů. Byly to především šlechetnost a vytrvalost jednoho člověka, muže jménem Oskar Schindler, které zachránily životy Leona Leysona, jeho matky, otce a dvou ze čtyř sourozenců.
Paměti dítěte ze Schindlerova seznamu zachycují s jímavou průzračností nevinnost malého chlapce a jeho střetu s nepředstavitelnou krutostí, bezprávím a zlem. Je pozoruhodné, že navzdory všemu utrpení, které paměti popisují, se jejich autor nenechal unést a zaslepit nenávistí a záští. Z každého řádku vyzařuje naděje, moudrost a lidská důstojnost. Tím jsou Leysonovy paměti výjimečné (Založil/a: Rosie5)

Leon Leyson Leon Leyson
*1930 - †2013

estrellita
  18. 9. 2014, 8:58
Nádherně čtivě napsané, i když kolikrát mě mrazilo v zádech....na závěr se mi moc líbila i fotodokumentace Leonova života...jaké štěstí je mít to štěstí, že můžeme zestárnout! Knížku na 100% doporučuji!