Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jen jeden život

67%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jen jeden život
Autor:
Originální název: Kun ét liv
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání:
Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-713-3
Počet stránek: 334
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2013) 978-80-7294-713-3 334

Žárlivost, posedlost a rodinná čest mají fatální následky nejen pro komunitu přistěhovalců na okraji zdánlivě idylického městečka nedaleko Kodaně.

Bylo zřejmé, že nejde o nehodu. Když ve vodách fjordu poblíž města Holbæk našli mrtvou mladou imigrantku s betonovou dlaždicí přivázanou k pasu, okamžitě přivolali i kriminální inspektorku Louise Rickovou. Oběť se jmenuje Samra a Louise brzy zjišťuje, že v dívčině krátkém životě se odehrála nejedna smutná událost. Kvůli napadení Samry a manželky Sady byl kdysi vyšetřován Samřin otec. Sada je přesvědčená, že kdyby dcera rodinu zneuctila, manžel by byl schopen ji zabít. Nicméně tvrdí, že jejich dcera nic špatného neudělala. Tak proč ji chtěli poslat zpátky do Jordánska? Samřina nejlepší kamarádka Dicte naznačuje, že by se mohlo jednat o vraždu ze cti. O několik dní později je brutálně zavražděna i Dicte a Samřina mladší sestra zmizí. (Založil/a: mitulka)

(více)  
Sara Blædel Sara Blædel
*06.08.1964

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Martin Klíma
60% 60% 60% 60% 60%
  18. 6. 2016, 19:34
Ano i ne

Jen jeden život je nové dílo autorky Sary Bladelové, která je v určitých kruzích označována za novou královnu krimi literatury. Já ji však za královnu krimi literatury rozhodně nepovažuji. Na druhou stranu, ale není úplně špatná.

Příběhově rozhodně v posledních dnech velice aktuální kniha a zaslouží si u mě pochvalu, že se imigranty nedívá jen z jednoho hlediska a problém nebere jen černobíle, ale z mnoha hledisek.
Na jednu stranu chválím autorčino snažení vypsat se ve formě vztahů. Vztahů mezi naší a imigrantskou společností. Na stranu druhou to, ale tím množstvím vypsání vztahů trošku přehnala a místy máte pocit, jako byste ani nečetli detektivku. Přemíra postav asi také nebyla úplně to ideální a vcelku mě trvalo se v nich zorientovat. Místy mě vadil i autorčin styl psaní. Ten je převážně takový úsečný, přímočarý, strohý což by nevadilo, kdyby to nebylo až moc takové. Stejně tak se velice jednoduše a kuse vyjadřují i postavy a člověk si k nim nedokáže zrovna moc dobře vytvořit nějaký vztah. Svým způsobem se děj časem potáhne na vlně monotónnosti. Napětí kniha dle mého názoru také zrovna dvakrát neoplývá. Rozsahově pak spíš kratší dílo (336 stran). Oceňuji také, že autorka dokázala v příběhu vraha utajit až do samotného závěru a vy jste tak mohli hádat, kdo jím je.

Sečteno podtrženo v něčem je kniha dobrá a v něčem naopak ne a i z tohoto důvodu ji uděluji 60%.