Angelopolis

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 9788024239545

Knižní klub (2013) 9788024239545 240

Uplynulo deset let od chvíle, kdy se Verlaine díval, jak Evangeline letí z Brooklynského mostu, a pohled na její křídla byl zradou, která ho stále trápí. Nefilim jsou opět na vzestupu a spřádají plány na výstavbu vlastního ráje – zvaného Angelopolis – zuřivě pronásledovaní Verlainem, jenž změnil povolání a stal se lovcem andělů. Jakmile se však na scéně znovu objeví Evangeline, přepadnou Verlaina pochyby, které ještě posílí, když je síly mocnější než sami Nefilim táhnou od Paříže přes Petrohrad až do odlehlých oblastí Sibiře či na pobřeží Černého moře. (Založil/a: DanielOsbourne)

Danielle Trussoni Danielle Trussoni
*09.11.1973

MargarethMatthews
  30. 1. 2014, 19:05
Když jsem zjistila, že vyšel díl navazující na autorčinu Angelologii, musela jsem ji přečíst. Musím ale přiznat, že mě kniha nebavila, děj mne neoslovil a oproti prvnímu dílu to bylo dost velké zklamání. Ačkoliv zde byly souvislosti, tak jsem se jí stěží prokousávala a jednu pasáž dokonce přeskočila - za což nejsem pyšná. Jsem ale také přesvědčena, že kniha si najde své vděčné čtenáře, i když já mezi ně nepatřím a vím, že k dalšímu pokračování už budu přistupovat skepticky.
Matěj
  20. 8. 2016, 17:46
Rozhodně by to sneslo, tak o 100 stran víc, kvůli rozpracování děje a bližšímu seznámení s novými postavami. Ale jinak dobré, opět žádné milostné žblepty a každá kapitola plynule pokračuje v ději. Tak šup sem se třetím dílem, ať může apokalypsa začít!
Ginnevra
  30. 9. 2014, 17:33
Po skvělé Angelologii jsem dychtivě očekávala tento druhý díl. Po jeho přečtení musím bohužel konstatovat, že Angleopolis je pro mě zatím největším knižním selháním.
Míša.MCL
  9. 7. 2015, 22:32
První díl se mi líbil, k druhému jsem se dostala až po několika letech a bylo to hořké zklamání. Vůbec se dle mého názoru nepovedl. Obávám se, co autorka do třetího dílu vymyslí.