Hirohito a vznik moderního Japonska

Hirohito a vznik moderního Japonska Originální název: Hirohito and the Making of Modern Japan
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-712-3

BB art (2002) 80-7257-712-3 600

Herbert P. Bix předkládá v tomto převratném životopise japonského císaře Hirohita první úplný, nepřikrášlený pohled na poněkud záhadnou postavu, která třiašedesát let panovala Japonsku v době, kdy si hledalo a nakonec našlo cestu do moderního světa. Autor líčí, co znamenalo být od narození vychováván pro osamělé postavení na samém vrcholu národní hierarchie a uctívaný symbol na úrovni bohů. (Založil/a: janeicka)

janeicka
  27. 11. 2013, 11:10
Poněkud obsáhlý životopis, díky kterému se může každý seznámit s nelehkým postavením japonského císaře. Dozvídáme se, jak probíhala výchova malého prince, jaké byly jeho prví kroky v císařském úřadě, a samozřejmě jak Japonsko dopadlo po druhé světové válce. Je zde přiblížen i Tokijský proces s japonskými válečnými zločinci, stejně jako následná americká okupační správa, díky které se Japonsko výrazně zmodernizovalo. Jako studentka historie nemohu jinak než vřele doporučit :-)