Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Příběh průvodce

96%
5 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Příběh průvodce
Autor:
Originální název: Příběh průvodce
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-260-5223-4
Počet stránek: 236
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-260-5223-4 236 Nakladatel: Paul & Sion

Když jsem byl malý chlapec odvezli mě a mého bratra z ráje do pekla. Tak jsme tomu tehdy říkali. Jediné, co nám zůstalo, byl svět vzpomínek, kam jsme ve svých představách potají utíkali. V temnotě plné násilí mi nezbývalo nic jiného, než se učit bojovat a svého slabšího bratra chránit.
..někdy se vracím zpátky v čase..vidím toho malého vystrašeného chlapce, kterým jsem kdysi býval..chtěl bych s ním mluvit...chtěl bych mu říct, že se už nemusí bát.. Obviňováním židovského úředníka ze ztráty drahého otce a židovské soudkyně, která rozhodla o odebrání mé dcery, přidávám se k neonacistům, jako osobní střážce jejich leadrů. Nemám ponětí, že vlastní židovské kořeny jsou zakopány hluboko v minulosti, dokud nepotkám profesora, jenž mě posílá jedním z tunelů do Terezína roku 1943... pár dní před příjezdem Bialystockých dětí... Dětí, na které svět zapomněl.
Právě tam někde začíná... můj příběh průvodce. (Založil/a: Laponka)

(více)  

Štítky

více  
Pavel Batel Pavel Batel

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Petra Z.
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 2. 2014, 17:22
Poutavý příběh plný emocí a zvratů, který Vás donutí knihu přečíst doslova na jeden nádech.

Děj se odehrává hned v několika časových rovinách, které se vzájemně prolínají a dokonale na sebe navazují právě tak, aby čtenář pochopil autorovy pohnutky a myšlenky. Autor nechal čtenáře nahlédnout do dob svého problematického dětství i nelehkého dospívání ve vojenské škole. Trnitá cesta jej přes kariéru služebníka temných sil v podobě členů neonacistického hnutí dovádí až do role učitele boje, bodyguarda, průvodce, ale hlavně milujícího otce. Sledujeme jeho osobní rozvoj, který je silně ovlivněn návratem do minulosti, konkrétně do Terezína v roce 1943.
Všechno má svou příčinu a svůj důvod. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a je jen na nás, kterou z nich se vydáme. Kniha donutí čtenáře přemýšlet, skládat si jednotlivé střípky dohromady a nakonec i zamyslet se nad životem a volbami, které před ním stojí.
Miroslava
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 1. 2014, 16:57
Krásná a emotivní kniha, kterou jsem přečetla během dvou dnů (zvládla bych i dříve, ale musela jsem si dělat přestávky, jelikož mě některé pasáže velmi dojímali).
Děj se odvíjí v několika časových rovinách, autor popisuje své nelehké dětství, komplikované zrání, dospělost a cestu do nepříliš vzdálené minulosti (pevnost Terezín v roce 1943).
Všechny linie do sebe perfektně zapadají a společně tvoří nádherný příběh o boji s temnotou v nás i v okolním světě, o naději, lidství, obrovské odvaze, vůli nevzdávat se a jít navzdory osudu a životním překážkám dál...
Pro mě osobně byla tato kniha velkým povzbuzením a dodala mi sílu a energii do dalších dnů…