Afrika v nás II

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3090-8

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3090-8 240

Výpravná obrazová publikace představuje subsaharskou Afriku, krásu zdejší přírody i mizející domorodé zvyky a tradice. Nevyhýbá se ale ani palčivým tématům, se kterými se černý kontinent potýká. Kniha představuje jedinečné snímky domorodých obyvatel a zvířat doplněné o reportážní texty. Autorská trojice je propojena nejen osobním přátelstvím, ale hlavně láskou k Africe, kterou ve své nové knize odhaluje v celé její drsné nahotě a kráse. Novinářka a fotografka Lenka Klicperová zavede čtenáře na slavnost volné lásky Cure salée do Nigeru a představí originální mužský tanec gerewol. Přiblíží ale i nelehký život obyvatel uprchlických táborů na čadsko-súdánské hranici, nebo drsné příběhy dětských vojáků z Ugandy. Manželská autorská dvojice Olga a Václav Šilhovi představí především přírodní bohatství Afriky. Provedou nás pouští i divokým pobřežím Namibie a představí kriticky ohroženou přírodu Madagaskaru. Kniha nabídne také unikátní snímky Václava Šilhy zachycující útok hrošího stáda na krokodýla, které před časem oblétly celý svět. (Založil/a: Kůstka)

Lenka Klicperová Lenka Klicperová
*??.??.1976