Perunova krev I

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Epocha - 2013
ISBN: 978-80-7425-195-5

Epocha (2013) 978-80-7425-195-5 288

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka.

Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější. (Založil/a: Kůstka)

ondrasek
  12. 1. 2015, 9:07
Ale jo, kniha se nese ve stejném duchu jako Hustý nářezy a čte se to pěkně a rychle.
Těšim se, co přinese druhý díl.
Plisek
  1. 4. 2014, 13:05
Co je to za šukézní buchtičku a kdo postřílel ty chlupatý zmrdy? Škoda, že tenhle rokenroll byl napsán až po bratrstvu, které nasadilo laťku opravdu vysoko a ve srovnání se Slovanským panteonem mají navrch. Každopádně je to parádní kulhánkovina!
Loxias
  12. 5. 2016, 10:43
Ze zacatku jsem se tomu trochu branil, zdalo se mi to nejak mdle a ploche, ale nakonec museli negativni nazory usoupit dobre ctivosti a ve finale muzu rici, ze to byla na tech par dni docela dobra zabava.
LuKiss
  24. 2. 2014, 21:03
Války slovanských bohů jsou určitě zajímavým motivem a v rukách Kotlety se vydávají na o to lepší cestu. Každopádně Bratrstvo krve je Bratrstvo krve. Krypl, slonice ani guma co nejdřív střílí a pak až myslí mě zatim více nezaujali a kdyby je roztrhal Černobog nebo utopil Trebor určitě by mi to nevadilo, protože oba jsou větší sympaťáci než "kladní" hrdinové... Příběh určitě stojí za přečtení, hlášky jsou úsměvné a rád si přečtu další díl, ale bohužel to nebude dílo za kterým bych každý měsíc běhal do knihkupectví s dotazem o vydání.
Budulman
  16. 11. 2014, 17:24
Tááák, první díl za mnou.
Co k tomu dodat... Kotleta měl Peruna napsat/vydat před Nářezem, jelikož si sám sobě nastavil takovou laťku, která se mu už bude těžko překonávat.
Samozřejmě, je to lehce něco jiného, každopádně srovnávání asi neunikne.
Hned začínám číst druhý díl, ještě že už vyšly oba a mohl jsem si je koupit najednou... lituju ty, kteří na něj museli čekat, protože jednička "blbějc" (otevřenějc) skončit nemohla :-D
Teron Gorefiend
  1. 12. 2016, 2:25
Ehh...někde v půlce svazku by to vyšlo i na cca 3,5 hvzědičky, ale ve výsledku se musím vrátit k původnímu konstatování, že tyhle svazky jsou jako Seagalovky - přečtete si jeden a četli jste všechny. Napsaný to není zle, jen je to něco jako náhodný generátor dějového řetězu, který za sebou chrlí součástky typu střet, vyjebání/brutální porážka útěk, úspěch, střet, ohrožení, vyjebání, porážka,utěk, zbrojení, ohrožení, střet a tak pořád dokola. Zajímavý je, že v knižní podobě tenhle systém evidentně všichni žerou, ve filmové se drží někde mezi 20 - 50 procenty.
Nápad se slovanskými bohy není rozhodně špatný, ale jako urban fantasy je zpracován zoufale průměrně a v mnohém připomíná Ntý klon Diabla - jen změníte pozadí a přejmenujete hrdiny, ale výsledek je opět jak přes kopírák.
Výhodou ale je, že se takový svazek dá jen proskenovat a člověk s ním neztrácí moc času:-)
Mr.Corpse
  3. 3. 2014, 19:20
Hned na začátku knížky mi bylo jasné, že Kotleta chce navázat na velmi populární a u mne úspěšnou trilogii Bratrstva krve, z hlediska stylu, ve kterém je dílo napsáno. Nutno říci, že ani toto nezachránilo výsledek prvního dílu. Z mého pohledu je to chabá imitace trilogie s malou účastí humoru (snad osud kocoura Usámy). Nicméně se to přečíst dalo, jelikož silná stránka pana Kotlety je rozmanitost děje a záliba v minulosti. Doufám v lepší druhý díl :)
Krny
  14. 2. 2014, 23:22
Kniha je dobrá, ale pro mne osobně je o trošku lepší sága Bratrstva krve. Uvidíme, jak se ukáže být dobrým druhý díl.
konradIV
  5. 1. 2014, 10:35
Výborná záležitost! Pro mě osobně o chlup lepší než bratrstvo krve. Jsem nedočkavej druhýho dílu kurde :)