Catherine

Catherine

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2282-9

Ikar (2013) 978-80-249-2282-9 304

Moderní zpracování slavného románu Na větrné hůrce Emily Brontëové. Catherine je už unavená z toho, jak se jí snaží každý vetřít do přízně jen proto, že její otec je majitelem slavného klubu The Underground na Manhattanu. Pak ale potkává nadaného, ale také velmi záhadného muzikanta Hence. Prvotní přátelství dvou mladých lidí rychle přeroste ve spalující romanci… Chelsea vždy věřila tomu, že její matka umřela náhle po krátké nemoci. Dokud nenajde dopis, který pro ni otec po léta schovával. Dopis od matky Catherine, z něhož vyplývá, že matka neumřela, nýbrž utekla. Zpáteční adresa na obálce – Klub The Underground. (Založil/a: mitulka)

April Lindner April Lindner

togaf
  14. 1. 2015, 16:31
Druhá kniha se April Linderové povedla o mnoho víc, dokonce jsem byla v pokušení dát 3* Převedení je opět dost schematické, naštěstí (ani jedna) hrdinka není nepříjemná blbka (jako Jane). Opět tu jsou rockeři, pro které má autorka slabost. Samozřejmě to na knihu Emily Brontëové nemá ani náhodou, ale jako dívčí románek to celkem funguje, takže pokud jste na dívčí románky a nezdáte předlohu, mohlo by se vám to i líbit.
Katniss Lavender
  19. 4. 2014, 21:07
Nevěděla jsem, co od této knihy můžu čekat. Zaujalo mě označení "Moderní zpracování klasického románu Na Větrné hůrce." Klasické zpracování jsem nečetla, ale chystám se na ně snad od maturity... :-D Nemůžu tedy srovnávat, ale tohle zpracování se mi opravdu líbilo. Neohrané, čtivé, celkem napínavý příběh vyprávěný dvěma dívkami z různých časových období. Láska až za hrob... A to doslova! Pro mě příjemná oddechovka, ke které se sice už vracet nikdy nebudu, ale mohu ji s klidným srdcem doporučit!
karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:06
Prostě oddychová knížka na prázdniny. Mně osobně se líbila, i když šlo o červenou knihovnu a taky jsem byla zvědavá, co může přinést moderní zpracovaní klasiky.
Dumbicek
  28. 1. 2016, 8:42
Klasické zpracování jsem nečetla, takže nemůžu porovnávat. Tohle na mě však nepůsobilo tak špatně. Taková příjemná kniha ke čtení. Kdybych byla v pubertě tak by se mi možná líbila více, ale teď už jí ovšem víckrát číst nebudu.