Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hitlerova mládež útočí

84%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hitlerova mládež útočí
Autor:
Originální název: Hitler Youth Attacks

Nejnovější vydání:
Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-088-4
Počet stránek: 211
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 17x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Baronet (2008) 978-80-7384-088-4 211

Přeživší příslušníci elitního pluku Wotan, který byl na ruské frontě zdecimován, mají nyní svými zkušenostmi vyztužit nově formovanou SS divizi skládající se převážně z mladistvých dobrovolníků. To se veliteli Wotanu, von Dodenburgovi, pranic nezamlouvá - až spojenci zaútočí, bude nezkušená mládež hromadně povražděna. Naskytne se však řešení - skupina generálů nabízí von Dodenburgovi, aby se podílel na atentátu na Hitlera, pak bude moci být uzavřen se spojenci mír. To však přináší morální dilema, které von Dodenburg není schopen vyřešit. Události nečekají a von Dodenburg musí vést své staré veterány i nezkušené děti do boje proti invazním silám, bez naděje na vítězství. Osud rozhodl, a jeho mladí spolubojovníci zemřou dříve, než začali skutečně žít.Autor knihy Leo Kessler (vlastním jménem Charles Whiting) znovu prokázal svou schopnost barvitě, se smyslem pro dramatičnost a napětí, příblížit čtenářům kruté roky 2. světové války. Na válečné téma napsal dlouhou řadu knih. V příbězích frontových vojáků i důstojníků přitom vycházel z vlastních zážitků a materiálů získaných přímo na bojištích, neboť sám peklo této války prožil. (Založil/a: marta-b)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

joeblack
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 9. 2016, 16:48
určitě čtivý válečný román, tak jak to Kessler umí. perfektně vykreslené postavy, jak povahově, tak vizáží. Zákopový dialekt vojáků, knize hodně přidává. Humor, násilí, sex, odvaha brutalita, a nesmyslnost války je zde perfektně vylíčena. Za mě 90%.
fredyzh
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 10. 2011, 20:05
Autor niektoré pasáže popisuje až dosť naturalisticky, popritom niektorým, ktoré by si aj snáď zaslúžili viacej miesta, sa nechcem povedať, že vyhýba, ale ich telegraficky preskočí, ale stále vtiahne čitateľa do priameho deja situácií SS- "príslušníkov",a necháva na ňom si utvoriť svoje "chápanie" WW II.