Stíny na Nilu

Stíny na Nilu

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-441-5

BB art (2013) 978-80-7461-441-5 392

Píše se rok 1932, celý svět včetně Anglie je zasažený hospodářskou krizí. Mladé, neohrožené a samostatné 27leté Jessice Kentonové to však nebrání žít naplno. Její spokojenost občas naruší vzpomínky na malého bratra Georgieho, kterého její rodiče, když Jessice bylo sedm let, odvezli na neznámé místo. Historie se znovu opakuje a na podzim roku 1932 zmizí i její bratr Tim, odborník na starověké egyptské památky. Jessica se odmítá smířit s myšlenkou, že by ztratila i druhého bratra, a rozhodne se vydat po Timových stopách, odhaluje je postupně krok za krokem podle vzoru svého oblíbeného hrdiny Sherlocka Holmese. Pátrání ji nakonec zavede do Egypta. Jessica necestuje sama, ještě v Anglii se k ní přidá sir Montague Chamford, který jako novodobý rytíř nemůže opustit dámu v nouzi. Ve žhavém Egyptě, v kulisách Káhiry a Luxoru vzplane mezi nimi milostný románek. Jessica musí projít mnoha nebezpečími, než se doví celou pravdu o svých nejbližších. (Založil/a: mitulka)

pelikosi
  2. 1. 2016, 20:40
Velmi povedená kniha, psychologie, zajímavé kulisy, romantika a skutečné historické pozadí v jednom balení. Doporučuji.
parobok
  29. 1. 2014, 19:44
Kniha popisuje vnitřní pochody dvou osob. Na straně jedné-uzavřenou Jessie, která má psychické trauma z dětství, kdy její rodiče nechali zmizet mentálně narušeného bratra. Na straně druhé-vnitřní svět autistického bratra Georga.
Doporučuji do mrazivých dnů, kdy se z deštivého Londýna přesunete do sluncem ozářeného Egypta :) PS: a všechno dobře dopadne :) :)