Operace Leningrad

Originální název: Operation Leningrad

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7384-041-9

Baronet (2007) 978-80-7384-041-9 204

Je pozdní léto 1942 a Leningrad, nejslavnější z ruských měst, je obléhán německými a finskými jednotkami již 900 dnů. Leningrad je prestižním bojištěm, Stalin jej bude bránit až do konce a stejně tak je bude do posledních sil Hitler dobývat. Ten však nyní připravuje ambiciózní plán. Město je neprodyšně obklíčeno - ovšem až na úzký koridor vedoucí Ladožským jezerem. Zde se Rusové cítí s nadcházejícím prvním sněhem bezpečně, avšak právě toho se Hitler pokusí využít. Posílá do Finska elitní jednotky, které mají projít lesy a znenadání u Ladožského jezera na tři ruské divize udeřit. Válka se stává osobní záležitostí vůdců a prapor Wotan na to krutě doplatí krvavými ztrátami, jen aby splnil Hitlerovy sny. (Založil/a: marta-b)

cheyene
  21. 6. 2013, 11:55
Jednou se k této knize vrátím a dočtu ji celou. Asi v půlce jsem musel přestat skrz časovou vytíženost a je to docela škoda. Děj byl zajímavý a autor psal tak nějak hodně autenticky i ohledně prostituce.