Zhasínáme v říši divů

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Plus - 2013
ISBN: 978-80-259-0229-5

Plus (2013) 978-80-259-0229-5 422

Zhasínáme v říši divů je třetí román DBC Pierra, známého bouřliváka britské prózy. Opět přichází s oslnivou burleskou plnou literárních reminiscencí (od Alenky v říši divů po Huysmansovo Naruby) i sžíravě vtipné kritiky dnešního obžerného světa. Gabriel Brockwell, mladý estét a poeta znavený životem, se vydá hledat svou říši divů, objede přitom svět. Série divokých večírků, jimiž prochází od Londýna přes Tokio či Galpágské ostrovy, vyvrcholí dekadentně opulentní oslavou v majestátních prostorách berlínského letiště Tempelhof. Během své pouti se nám mění před očima, jednou je bláznivě optimistický, jindy skeptický, chvíli plný ideálů, krátce nato zlomený a zoufalý, a snad právě proto je tato kniha nejen potutelně pobaveným komentářem k době, která se jako by se zase jednou vymkla z kloubů, tak ohňostrojem životní plnosti a nezlomného ducha. DBC Pierre v plné parádě! (Založil/a: Suzane11)

DBC Pierre DBC Pierre
*??.06.1961

teite
  21. 3. 2014, 11:13
Tato kniha je pro mě kandidátkou na zklamání roku. Autorova prvotina (Vernon) pro mě byla nesmírně milým překvapením, nadchla mě. Druhá kniha se mi pořád ještě hodně líbila, a tak jsem na tu třetí čekala s velikou netrpělivostí. Kdyby nebylo těch očekávání, odložila bych knihu pravděpodobně po pár stránkách. Takto jsem se opravdu snažila, prokousávala se dál a dál, ale bylo to spíš utrpení než potěcha z četby. Opravdu nevím, co si myslet. Kdybych si chtěla přečíst sociologické či filosofické pojednání, sáhnu po odborné literatuře. V beletrii mi to připadne jako zbytečná vata, něco jako intelektuální exhibicionismus - hele, čtenáři, jaký mám přehled, jak jsem sečtělý! Neskutečně mě to rušilo. Ten anotací inzerovaný ohňostroj životní plnosti mi jaksi unikl a nezlomného ducha přisuzuji leda tak sobě, že jsem to nevzdala. Jestli je toto DBC Pierre v plné parádě, pak je to zcela jistě poslední kniha,kterou jsem od něj četla.
Terůů
  10. 8. 2014, 14:59
Asi jsem ještě nečetla podivnější knihu. Občasné dodatky drobným písmem mě spíš obtěžovaly, kritikou dnešního světa bych to taky nenazvala a ani jsem se nepobavila. Docela dobrá mi přišla snad je část z Tokia.