Slečny z Provence

Originální název: Les demoiselles de Provence

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-907-5

Baronet (2006) 80-7214-907-5 550

Vylíčení výjimečných osudů čtyř sester, žijících v neklidném XIII. století křižáckých válek, intrik a spiknutí, ale i dvorské lásky. Hrabě Raimon Bérenger učinil z Provence díky své odvaze svrchované hrabství. Neměl dědice, a tak obratně provdal své čtyři dcery, Marguerite za Ludvíka IX., Eléonore se stala anglickou královnou, Sanci za hraběte de Poitou, budoucího císaře Svaté říše římské. Béatrice, která zůstala v Provenci, si vzala Karla z Anjou, bratra Ludvíka IX., jemuž později připadla sicilská koruna. Knížka zaujme nejen dramatickým příběhem, ale především historicky věrným popisem pozadí děje, který se odehrává nejen v celé Evropě, ale i v Tunisku a Svaté zemi. (Založil/a: marta-b)

Bloodym
  10. 12. 2013, 13:47
Slečny z Provance jsou příběhem sester, které se staly královnami. O těchto sestrách se mi mnohem víc líbila kniha Čtyři královny, která by napsána přehledněji a čtivěji.